Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń wykonawców, którzy chcą wystąpić w tegorocznym koncercie "Śpiewajmy piosenki żołnierskie".

Podobnie jak w poprzednich latach, impreza odbędzie się na miejscowym rynku 15 sierpnia i będzie połączona z konkursem na najpiękniejszą chustę rezerwisty.
W koncercie mogą wystąpić soliści i zespoły, prezentujące szeroko pojęty żołnierski repertuar, czyli wykonujące dawne i współczesne piosenki i pieśni, żołnierskie, partyzanckie lub wojenne. Zgodnie z tradycją organizatorzy nie wyznaczają żadnych ograniczeń wiekowych i przypominają, że prezentacje nie mają charakteru muzycznej rywalizacji.

Przy okazji koncertu właściciele chust rezerwistów mogą je pokazać szerszej publiczności. Do konkursu można zgłaszać tylko oryginalne chusty sprzed lat. Członkowie jury przyznają, że będą promować te chusty, które zostaną zgłoszone po raz pierwszy.

Rozstrzygnięcie jest planowane podczas koncertu z okazji Święta Wojska Polskiego, a szczegółowe informacje w sprawie konkursu i występów wokalnych można uzyskać osobiście w GOK w Modliborzycach lub telefonicznie pod numerem: 15 871 50 21.