Jak co roku, przed dniem Wszystkich Świętych prowadzone będą wzmożone działania policyjne pod nazwą ZNICZ 2017.

Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w najbliższy weekend wybiorą się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. W tym okresie zostaną także wprowadzone zmiany w ruchu przy niektórych cmentarzach. Apelujemy o ostrożną
i rozsądną jazdę.
          W tym okresie kierowcy powinni przygotować się na zmianę w organizacji ruchu przede wszystkim w pobliżu cmentarzy. Kierowcom przypominany także, iż w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności.
W związku z przewidywanym nasileniem ruchu pojazdów w naszym powiecie wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy:
- w okolicy cmentarza w Janowie Lubelskim, po obu stronach ulicy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Prosimy o parkowanie samochodów na parkingu mieszczącym się przy cmentarzu od ulicy Kamiennej.
- przy cmentarzach usytuowanym przy drogach krajowych między innymi cmentarz w Dzwoli zostaną ustawione znaki zakaz zatrzymywania. Parking znajduje się obok cmentarza. Piesi powinni korzystać ze znajdującego się tam chodnika.
- wjazd do cmentarza w Krzemieniu zostanie odpowiednio oznaczony.


Policja apeluje o ostrożność i przypomina:

W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!

Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, trzeba stosować się do jego poleceń.

Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poza obszarem zabudowanym. Należy więc mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - bądźmy widoczni na drodze.

Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

Już w piątek, 27 października, kiedy rozpoczyna się długi weekend wielu z nas wyruszy w podróż, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Pamiętajmy! Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc, co pewien czas przerwę na odpoczynek, dopilnujmy żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy. Apelujemy o ostrożną
i rozsądną jazdę.