23 solistów, którzy wystąpili w regionalnych eliminacjach Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe piosenki Jana Wojdaka" w Modliborzycach, zaśpiewa w finale tej imprezy.

Pięć wokalistek rozwija swoje zdolności w miejscowym ośrodku kultury.W przesłuchaniach, które odbyły się w niedzielę 28 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach, wystąpiło 76 wykonawców, w tym 2 zespoły. Oceniając ich popisy jury z Janem Wojdakiem wysoko oceniło poziom artystyczny o czym może świadczyć liczba nominacji.

Wśród nominowanych jest pięć wokalistek miejscowego GOK. To Alicja Małek, Olga Żurawicz, Julia Jaskowska, Ewelina Gąska i Karolina Mędyk.

Ponadto w kategorii solistów do lat 7 w finale zaśpiewają: Marcelina Obara z Tarnobrzegu, Alicja Małek z Janowa Lubelskiego, Michał Subik z Kraśnika, Julia Rożen ze Snopkowa i Zuzanna Flis z Janowa Lubelskiego. W grupie wokalistów w wieku od 8 do 10 lat nominacje zdobyły Natalia Gazda z Nowej Dęby, Matylda Staszowska z Brzozówki, Zuzanna Szyfer z Lublina i Olga Żurawicz ze Stojeszyna. Kolejnych 7 nominacji jurorzy przyznali wokalistom w wieku od 11 do 13 lat. Otrzymali je: Kinga Wołoszyn z Kraśnika, Julia Jaskowska z Wierzchowisk, Bartosz Mulier z Kraśnika, Andżelika Guściora z Niska, Julia Kurdziel z Kraśnika, Olga Jagieło z Pruszyna i Emilia Rycerz ze Stróży. W kategorii solistów w wieku od 14 do 16 lat oprócz Eweliny Gąski z Modliborzyc, do finału zostały nominowane Magdalena Palinka z Biłgoraja, Jagoda Beksiak z Kraśnika, Martyna Leszcz z Lublina i Karolina Mędyk z Modliborzyc. Listę finalistów uzupełniają Mariola Laskowska ze Stalowej Woli i Aleksandra Żelazowska z Lublina, które występowały w kategorii wiekowej 17 - 23 lata.

W tym roku popisy wokalne, oprócz Jana Wojdaka, oceniali dziennikarze muzyczni Jan Stępień z Radia Kraków i Dariusz Turecki z Radia Lublin.

Finał tegorocznego festiwalu z udziałem najlepszych wokalistów z eliminacji, których gospodarzami oprócz Modliborzyc były ośrodki kultury w województwach śląskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim, odbędzie się 11 i 12 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury.