W październiku zamknęliśmy kolejny etap konkursu „Wybieram życie”, etap w którym wszyscy chętni przedstawiali swoje propozycje na projekt odblasku.

Młodzież z Młodzieżowej Rady Miejskiej we wszystkich szkołach naszej gminy, na stronach szkolnych i gminy, na facebooku MRM, informowała o konkursie, o jego głównym przesłaniu tzn. stworzeniu odblasku, który będzie uniwersalny, chętnie noszony przez młodszych i starszych, atrakcyjny wizualnie ale przede wszystkim skuteczny, widoczny o każdej porze roku, od zmierzchu do świtu.

          Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac bo aż sto jedenaście. Nie wszystkie spełniały konkursowe kryteria, były też prace bardzo starannie wykonane, z dużą uwagą i czaso i pracochłonne. Za wszystkie prace serdecznie dziękujemy i doceniamy społeczne zaangażowanie ich twórców. W trakcie wpływania prac prezentowaliśmy je na naszym facebooku https://www.facebook.com/MRMModliborzyce/.

          Komisja, w skład której weszli członkowie Rady Młodzieżowej tj. Bartek Ostrowski, Karolina Ślusarska, Gabrysia Nosal przy pomocy opiekuna Iwony Mańka wybrali trzy prace, które spełniały kryteria konkursowe a ich twórcy zostali uznani za równorzędnych zwycięzców konkursu. Komisja uznała je za równorzędne, ponieważ żadna z prac nie została przyjęta bez drobnych zmian w projekcie.

          Autorzy trzech zwycięskich projektów to: Dawid Jaskowski, Arkadiusz Parchyta z Kacprem Grądkie (praca wspólna) i Patrycja Krzysztoń z Bartłomiejem Tchórzem (praca wspólna). Zdaniem komisji, pierwsza praca wymaga drobnych korekt i uproszczenia projektu natomiast dwie pozostałe zostaną połączone w jedną z wykorzystaniem najlepszych pomysłów z obu z nich.

          Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Modliborzycach i Burmistrza Modliborzyc. O dalszych pracach związanych z projektem będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miejskiego i na naszym facebooku, na które serdecznie zapraszamy.

Młodzieżowa Rada Miejska,

opiekun MRM Iwona Mańka