Projekt interaktywnej szopki powstał przy współpracy Urzędu Miejskiego w Modliborzycach, Młodzieżowej Rady w Modliborzycach i pomysłodawcy całego przedsięwzięcia, p. Tomasza Sironia, młodego, zdolnego mieszkańca gminy Modliborzyce.

Pan Tomasz już w poprzednich latach eksperymentował z interaktywnym sterowaniem oświetleniem, rozświetlając w okresie Bożego Narodzenia swój dom. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem mieszkańców ale też mediów i o panu Tomaszu stało się głośno.
          W tym roku propozycją p. Sironia zainteresowała się Młodzieżowa Rada i Urząd Miejski w Modliborzycach. Łącząc talent wykonawcy z pomysłowością młodzieży i przychylnością oraz funduszami władz gminy możemy zaprezentować Państwu świąteczną, interaktywną iluminację Szopki Bożonarodzeniowej.
Pan Tomasz to główny pomysłodawca i wykonawca całego przedsięwzięcia zarówno od strony informatycznej: sterowania oświetleniem jak też od strony techniczno - roboczej, tak aby domknąć cały projekt. Zarówno pan Tomasz jak i jego koledzy: Przemysław Kasza, Krzysztof Styc, Karol Szpyra senior i Karol Szpyra junior pomagający mu na różnych etapach projektu, pracowali jako wolontariusze nie pobierając żadnej gratyfikacji finansowej.
Urząd Miejski w Modliborzycach poniósł koszt zakupu wszystkich podzespołów i zamontowanych elementów typu głośniki, kamera, oświetlenie itd.
W całym procesie realizacji projektu p. Tomasz mógł liczyć na pomoc i przychylność pracowników i władz Urzędu Miasta w Modliborzycach. Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej zajęła się stroną wizualną projektu ale też była łącznikiem między p. Tomaszem a urzędem, służyła radą i pomocą współpracując z p. Tomkiem od pomysłu do finałowej realizacji.
          Wspólnie ustaliliśmy, że ze strony internetowej można będzie włączać i wyłączać elementy ozdobnego oświetlenia, zmienić kolor wybranych dekoracji oraz posłuchać kolęd. Żeby zachować świąteczny nastrój kolejną kolędę można włączać dopiero w momencie, kiedy poprzednia wybrzmi do końca. W momentach dużego zainteresowania i aktywności na stronie możemy się spodziewać chwilowej kolejki ale wynika to jedynie z faktu, że p. Tomasz zastosował opóźnienia czasowe, żeby każdy mógł przez chwilę nacieszyć oczy swoją kompozycją iluminacji.
Celem projektu jest reklama naszego miasta, stworzenie nowoczesnej iluminacji, która wpisuje się w świąteczny nastrój i bożonarodzeniową atmosferę pozwalając, chociaż wirtualnie, łączyć wszystkich Modliborzan, tych mieszkających tutaj i tych mieszkających w całej Polsce czy w świecie by chociaż przez chwilę być razem.
          Mamy nadzieję, że włączą się Państwo do wspólnej zabawy i stworzą szopkę swoich marzeń, zapraszamy.
Iluminację można zobaczyć wchodząc na stronę http://modliborzyce24.pl/ albo przez zakładkę: ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA znajdującą się po prawej stronie.