Dwie nagrody i cztery wyróżnienia przyznali jurorzy tegorocznego Powiatowego Przeglądu Teatru Jednego Aktora w Modliborzycach.

Podsumowując występy, które zorganizował miejscowy ośrodek kultury, członkowie komisji zwrócili uwagę na wysoki poziom i fakt, że większość wykonawców stanowili młodzi aktorzy.Na nagrody zasłużyły Patrycja Krzysztoń z Modliborzyc i Weronika Bryk z Zespołu Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym. - Patrycja Krzysztoń zdobyła uznanie jurorów także podczas ubiegłorocznej edycji, a startuje w przeglądach od trzech lat. Tym razem zaprezentowała monodram pod tytułem Wyznanie". Z kolei Weronika Bryk przygotowała "Małego księcia" Antonine'a de Saint-Exupery'ego - relacjonuje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach Andrzej Rząd.

          Pozostali uczestnicy tegorocznego przeglądu otrzymali wyróżnienia. To Maria Skóra z Pasieki, Sylwia Wielgus z Wierzchowisk Pierwszych, Teresa Mul z Kolonii Zamek i Karol Powrózek z Godziszowa, który był jedynym wykonawcą spoza gminy Modliborzyce.

          Prezentacje oceniali aktor Jerzy Kałduś i dyrektor Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim Barbara Nazarewicz.

          Po zakończeniu konkursowych prezentacji miłośnicy teatru z Modliborzyc i okolic obejrzeli monodram "Dwie kosy żywotnego Mariana" na podstawie książki Danuty Noszczyńskiej w wykonaniu Jerzego Kałdusia.

          Dopełnieniem teatralnego weekendu był spektakl "Władza", który dwa dni później, także w GOK w Modliborzycach, zaprezentował Teatr Dramatyczno-Sakralny im. św. Jana Pawła II, prowadzony przez księdza Zygmunta Wnukowskiego. Najnowsze widowisko grupy z Janowa Lubelskiego oparte na "Antygonie" Sofoklesa obejrzało około 60 widzów.

600x0teatr-1-aktora2017-1-patrycja-krzyszton
600x0teatr-1-aktora2017-2-weronika-bryk
600x0teatr-1-aktora2017-3-maria-skora
600x0teatr-1-aktora2017-4-sylwia-wielgus
600x0teatr-1-aktora2017-5-teresa-mul
600x0teatr-1-aktora2017-6-karol-powrozek
600x0teatr-1-aktora2017-7-teatr-jp2