Szanowni Państwo, nasz projekt "Iluminacje Świąteczne – Szopka Bożonarodzeniowa" dobiegł końca. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem i ogromną Państwa sympatią.

          Z przyjemnością obserwowaliśmy, jak całymi rodzinami, z przyjaciółmi i bliskimi przychodzicie przed szopkę, robicie sobie zdjęcie, mówicie o niej i piszecie w mediach społecznościowych ale też, korzystając z Internetu sterujecie elementami oświetlenia i włączacie kolędy. W związku z tym chcieliśmy Państwu przybliżyć kilka ciekawych, naszym zdaniem, informacji "od kuchni".
          Pierwszego maila z p. Tomkiem Sironiem wymieniliśmy 10 lipca 2017r i od tego czasu rozpoczęła się nasza współpraca i praca nad projektem. Od tamtej pory wymieniliśmy ponad 300 maili i ponad 100 połączeń telefonicznych uzgadniając wszystkie szczegóły techniczne i wizualne a potem pracując na bieżąco nad serwisem i udoskonalaniem całego projektu.
          Szopkę przystroiliśmy w 1800 światełek LED po 300 na każdej choince, 2 lampy LED o mocy 10W oświetlające wnętrze szopki i 1 reflektor LED na zewnątrz – światełko dla nieobecnych, o mocy 45W. Dach, gwiazda i płot to 25 metrów taśmy LED po 30 diod na metr co daję łącznie 750 diod LED RGB. Koszt zakupu tych elementów to 3156,28 zł, wszystkie osoby pracujące przy szopce zrobiły to bezpłatnie.
          Umieszczając wewnątrz szopki termometr wiemy, że najniższa zanotowana temperatura była 16 stycznia 2018r. i wynosiła -11,4 stopnia a najwyższa 12 grudnia 2017r. z wynikiem +11 stopni. W ciągu jednej godziny szopka generowała 1 Gigabajt ruchu danych, w ciągu doby 37 a w ciągu miesiąca 1 terabajt danych. Maksymalne obciążenie serwera to 1,3 Megabita/s.
          "Projekt szopka" zaczął w pełni funkcjonować w Mikołajki tj.6 grudnia 2017r i trwał do 27 stycznia 2018r tj. 53 dni czyli 1272 h.
W tym czasie wiele ciekawych rzeczy się działo. Strona modliborzyce24.pl zanotowała prawie 50 000 odwiedzin internautów z całego świata. Najwięcej oczywiście z Polski ale też "zaglądali" do nas mieszkańcy Wietnamu, Tajlandii, Indonezji, Argentyny, Peru, Chile, Maroka, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Gruzji, Kanady i wszystkich krajów europejskich. Nie sposób wymienić każdego ale największym zainteresowaniem szopka cieszyła się w krajach, gdzie mieszka dużo naszych rodaków: Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Kanada, USA czy Australia.
          Największy ruch internautów na stronie przypadał w godzinach między 16-tą a 18-tą i godzinach wieczorno – nocnych.
Od początku projekt wzbudził duże zainteresowanie mediów. Mówili o nas w TVP w wydaniach ogólnopolskich i regionalnych, w stacjach Polskiego Radia: Jedynce, Trójce, Radiu Lublin, Radiu Eska a także pisali o nas w Dzienniku Wschodnim, Kurierze Lubelskim, Panoramie Powiatu Janowskiego, Samorządowej Agencji Informacyjnej i w wielu internetowych informacjach i serwisach, również za granicą: Radio 4EB Brisbane czy Kurier Plus z Nowego Jorku.
          Największe zainteresowanie i ruch internautów odnotowaliśmy na początku tj. między 6 a 10 grudnia 2017r, w święta czyli między 24 a 26 grudnia 2017r. i 6-tego stycznia 2018r, w czasie wspólnego kolędowania na rynku Modliborzyc. Tylko wtedy „odwiedziło” nas, dzięki kamerce, blisko 750 osób. Nagranie z tego wydarzenia można obejrzeć na kanale You Tube wpisując w wyszukiwarkę „Kolędowanie na rynku Modliborzyc” a także na stronie, gdzie do tej pory oglądaliście Państwo szopkę. Film ma już 785 wyświetleń.
          Praca przy szopce to super doświadczenie, które przyniosło nam wiele radości. Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy Państwu także się spodobał, dziękujemy za wszystkie opinie i ciepłe słowa. Cieszymy się, że dzięki temu o naszych Modliborzycach stało się głośno na całym świecie, miło móc się pochwalić takim ciekawym projektem. Do zobaczenia za rok.

Młodzieżowa Rada Miejska


Wszystkich, którzy chcą uzyskać dodatkowe informacje o szopce lub wymienić opinie, zapraszamy do kontaktu przez naszego facebooka