Gimnazjaliści z Modliborzyc zostali wicemistrzami powiatu janowskiego w piłce siatkowej.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Mazura zajęła drugie miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie, która odbyła się w środę 21 lutego w Batorzu.Reprezentacja Zespołu Szkół w Modliborzycach rywalizowała z ekipami z Błażka, Godziszowa i Janowa Lubelskiego. - Dwie pierwsze drużyny udało nam się pokonać 2:1, a jedyną porażkę ponieśliśmy w meczu z Janowem Lubelskim, który wygrał cały turniej, pokonując wszystkich przeciwników. Szanse na jeszcze lepszy wynik były, ponieważ wszystkie zespoły prezentowały zbliżony poziom, ale drugie miejsce to także dobry rezultat, choć do kolejnej fazy zmagań nie udało się awansować - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Tomasz Mazur.

Wicemistrzowski tytuł zdobyli: Aren Sajjan, Kamil Góra, Dawid Jarzynka, Jakub Krasowski, Krzysztof Krawczyk, Konrad Kruk, Kacper Małek, Marcin Moskal, Paweł Widz i Patryk Zarzeczny.

Dzień wcześniej, również w Batorzu, odbyła się Powiatowa Gimnazjada dziewcząt, w której reprezentacja ZS w Modliborzycach mierzyła się z rówieśniczkami z Batorza, Janowa Lubelskiego, Kocudzy i Zdziłowic. Po zaciętej walce ekipa, którą prowadzi Beata Bańka, zajęła piąte miejsce, a w jej składzie były: Magdalena Bryk, Martyna Drelich, Oliwia Hołody, Karolina Krawczyk, Wiktoria Lignarska, Weronika Majewska, Karolina Mędyk, Natalia Miś, Kinga Śmietana, Agnieszka Tes, Patrycja Tes, Natalia Tylus, Anna Widz i Monika Woś.

Kolejne emocje sportowe, tym razem w szkolnym wydaniu, już 7 marca, gdy uczniowie ZS w Modliborzycach zmierzą się w turnieju szachowym. Rywalizacja systemem szwajcarskim będzie się odbywać w czterech kategoriach - open, klas I - IV i V - VII podstawówki oraz w kategorii gimnazjalnej. Zapisy chętnych prowadzi Tomasz Nalepa.