Dawid Woźniak został Szachowym Mistrzem Zespołu Szkół w Modliborzycach. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że to... trzecioklasista, który w drodze po tytuł pokonał wszystkich rywali, także tych o kilka lat starszych. W zawodach, które odbyły się w środę 7 marca wzięło udział 17 uczniów, a rywalizacja odbywała się systemem szwajcarskim pod okiem doświadczonego trenera szachów Feliksa Kuny.

W najmłodszej grupie szachistów z klas I - IV szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął Krzysztof Woźniak z klasy trzeciej, drugi był kolejny uczeń klasy III Filip Gajór, a trzeci - Filip Taradyś z klasy IV.

Wśród uczniów klas V - VII podstawówki zwyciężył siódmoklasista Mateusz Kasica, przed klasowym kolegą Kamilem Gąską i o rok młodszym Jakubem Bresiem.
---
Na podium turnieju gimnazjalistów stanęli kolejno trzecioklasista Lukas Kasica, uczeń klas II Mateusz Siatka i kolejny trzecioklasista Krzysztof Kobylarz.

Mistrz Dawid Woźniak otrzymał okazały puchar, zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca odebrali książki, a wszyscy szachiści - dyplomy, które wręczali dyrektor szkoły Wiesław Dyjach i sędzia zawodów Feliks Kuna.
---
Szachy to nie tylko ciekawa, ale i pożyteczna gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka i może być alternatywą dla siedzenia przed komputerem czy telewizorem. Uczy koncentracji, spostrzegawczości, logicznego myślenia, samodzielności podejmowania decyzji, sprawności w planowaniu oraz realizacji strategii i taktyki. Szachy kształcą również pamięć i rozwijają wyobraźnię przestrzenną, a przez to korzystnie wpływają na rozwój intelektualny, zwiększają aktywność umysłową i rozbudzają zdolności twórcze.