Młode piłkarki i piłkarze Zespołu Szkół w Modliborzycach szlifują formę przed finałami wojewódzkimi ogólnopolskiego Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

W zawodach, które odbędą się w najbliższy czwartek 12 i piątek 13 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim, wystąpią trzy drużyny z Modliborzyc.W pierwszym dniu turnieju wojewódzkiego o awans do kolejnej fazy zawodów powalczą dziewczynki z zespołu U-8, a dzień później do rywalizacji przystąpią chłopcy w kategorii U-10 i dziewczynki z U-12. Na zajęcia piłkarskie w ostatnich dniach przeznaczamy praktycznie każdą lekcję wychowania fizycznego. Liczymy, że ta praca zaprocentuje miejscem w czołówce wojewódzkiej, ale dużo będzie zależeć od losowania. To prawdopodobnie już się odbyło, ale podział i skład poszczególnych grup poznamy dopiero na miejscu - mówi opiekun piłkarek Tomasz Nalepa. Z kolei przygotowaniem chłopców zajmuje się Marek Mazur. Wydaje się, że największe szanse na wysoką lokatę mają dziewczynki z drużyny U-12, ale powtórzenie wyczynu sprzed roku, gdy zespół awansował do finału krajowego, będzie bardzo trudne.

Tomasz Nalepa podkreśla, że w większości ekip znajdą się prawdopodobnie piątoklasistki, a w jego zespole jest tylko jedna zawodniczka w tym wieku, natomiast pozostałe uczą się w czwartej klasie. Wszystkie drużyny z Modliborzyc zapowiadają jednak twardą walkę, by godnie zaprezentować się na tle najlepszych zespołów z innych powiatów. Stawką wszystkich zawodów wojewódzkich jest awans do turnieju ogólnopolskiego. Najlepsi powalczą o Wielki Finał, który zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowy, a nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i spotkania z reprezentantami Polski.