Gmina Modliborzyce będzie mieć silną reprezentacje w Wojewódzkim Finale Festiwalu "Śpiewający Słowik". Podczas eliminacji, które odbyły się w czwartek 19 kwietnia w Janowie Lubelskim, wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach zdobyły aż cztery spośród pięciu nominacji.

W kolejnym etapie tegorocznej imprezy wystąpią Julia Fijałkowska, Elżbieta Jakubiec, Karolina Mędyk i Ewelina Gąska, które rozwijają swoje zdolności wokalne pod kierunkiem Jadwigi Wieżyńskiej. Listę finalistek uzupełnia Julia Kierepka z Janowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się czwartkowe przesłuchania.

Julia Fijałkowska zaśpiewała w nich utwór pod tytułem "Melodyjka się tuła", Elżbieta Jakubiec zdobyła nominację za piosenkę "Nie wie nikt", Karolinę Mędyk jurorzy docenili za "Obłoki marzeń", a Ewelinę Gąskę za utwór zatytułowany "Gram o wszystko".

O nominacje walczyło 82 wykonawców, a ich występy oceniali Andrzej Sar i Kornelia Niedbała z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, który jest głównym organizatorem festiwalu, a także Urszula Olszówka z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz wokalistka zespołu "Dziadek" z Janowa Lubelskiego Anna Król.

Finał artystycznych zmagań odbędzie się 23 i 24 maja w Rykach.