Podobnie jak przed rokiem Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach będzie gościć uczestników wstępnych eliminacji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj sukces".

Udział w przesłuchaniach, które odbędą się we wtorek 24 kwietnia, zapowiedziało 55 wykonawców, w tym silna reprezentacja gospodarzy. Na liście uczestników są wokaliści z trzech województw - lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. GOK w Modliborzycach wraz ze świetlicą w Wierzchowiskach Pierwszych zgłosił 18 osób. To: rodzeństwo Maria, Szymon, Jagoda, Łucja i Adam Lenartowie, siostry Hanna i Alicja Małek oraz Paulina i Dominika Rzepeckie, a także Julia Fijałkowska, Alicja Wąsek, Olga Żurawicz, Elżbieta Jakubiec, Izabela Pasztaleniec, Ewelina Gąska, Karolina Mędyk, Kinga Spryszak, Kinga Gałus, Julia Tracz i Karolina Ślusarska.

Wśród uczestników kwalifikacji są także Martyna Ciupak, Julia Dziewa i Antoni Jaskowski, zgłoszeni przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wierzchowiskach Drugich. Eliminacje konkursu "Wygraj sukces" wróciły do Modliborzyc w ubiegłym roku po około 20-letniej przerwie. Najlepsi będą rywalizować w etapie regionalnym, który odbędzie się w maju w Janowie Lubelskim, a finał krajowy jest planowany na koniec września w Tarnobrzegu, gdzie w 1996 roku narodził się pomysł konkursu. Laureat głównej nagrody i jego instruktor pojadą na wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem.