Mieszkańcy gminy Modliborzyce będą mieć więcej miejsc do zabawy i aktywnego wypoczynku. W ciągu niepełna pięciu miesięcy takie obiekty powstaną w sześciu miejscowościach, a część pieniędzy na ten cel gmina pozyskała z budżetu państwa.

          W Brzezinach, Wierzchowiskach Pierwszych, Wierzchowiskach Drugich, Wolicy Pierwszej i Stojeszynie Pierwszym będą urządzone place zabaw i siłownie zewnętrzne. Na nowych siłowniach będą mogli spędzać wolny czas także mieszkańcy Modliborzyc, a oprócz tego, w ramach tego samego projektu, boisko w Wierzchowiskach Pierwszych zostanie doposażone m.in. w piłkochwyty, ograniczające wydostawanie się piłek poza strefę gry.

Obiekty w Wierzchowiskach Pierwszych powstaną przy Lokalnym Centrum Kultury, w Wierzchowiskach Drugich - przy miejscowej remizie OSP, a w Stojeszynie Pierwszym - w okolicy filii bibliotecznej i świetlicy. Siłownia w Modliborzycach będzie przygotowana w parku miejskim, gdzie na razie znajduje się jedyny taki obiekt w gminie. Inwestycje będą kosztować ponad 1 milion 400 tysięcy złotych, z czego około 600 tysięcy będzie pochodzić z rządowego "Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA)". Umowa z wykonawcą placów zabaw i siłowni zewnętrznych oraz doposażenia boiska w Wierzchowiskach Pierwszych jest już podpisana. Przekazanie placów budowy odbędzie się w tym tygodniu, a termin zakończenia robót jest wyznaczony na połowę września.