Alfreda Dec z Wierzchowisk Drugich dołączyła oficjalnie do grona "Zasłużonych dla Gminy Modliborzyce". Uroczyste wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas Regionalnego Zjazdu Pszczelarzy.

Alfreda Dec przez wiele lat pracowała w bibliotece. To ona założyła pierwsze Koło Przyjaciół Biblioteki, a także była jednym z inicjatorów utworzenia kółek zainteresowań - teatralnego, recytatorskiego i tanecznego. Organizowała również widowiskowe pochody bohaterów książek i zimowe spartakiady, a także wiele akcji społecznych, w tym budowę mostu, prowadzącego do biblioteki oraz boisk do siatkówki i piłki nożnej.

Na liście jej dokonań jest także założenie strażackiej drużyny dziewczęcej, działalność społeczną kontynuowała w gminnej i powiatowej radzie narodowej oraz swojej parafii. Pani Alfreda od lat mieszka samotnie pod lasem, ale cały czas służy ludziom swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym, a jej poczucie humoru i otwartość powodują, że wciąż jest pełna zapału do pracy i energii.
Podczas piątego Regionalnego Zjazdu Pszczelarzy, który odbył się w Wierzchowiskach Pierwszych, tytuł "Zasłużonej dla Gminy Modliborzyce" Alfredzie Dec wręczyli burmistrz Witold Kowalik i przewodniczący rady miejskiej Piotr Rogoża.

Lista laureatów tego wyróżnienia jest coraz dłuższa. W ubiegłym roku do grona "Zasłużonych dla Gminy Modliborzyce dołączyli Zygfryd Głowacki i Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach.