Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu ,,Nagroda Trzeciego Sektora” przyznawanej za działalność w sektorze pozarządowym.

Konkurs skierowany jest do członków organizacji, samorządów, przedstawicieli różnych branż biznesu zaangażowanych w pracę i wspieranie działań trzeciego sektora oraz do samych organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji i rozwoju innowacji kultury województwa lubelskiego.

Celem konkursu jest podkreślenie istoty działalności trzeciego sektora w lokalnych społecznościach województwa lubelskiego oraz wyróżnienie osób zaangażowanych w budowanie prawidłowych relacji między samorządem, biznesem, nauką i organizacjami pozarządowymi (czyli tzw. ,,trzecim sektorem”). Nagrody pozwolą na wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz trzeciego sektora oraz promujących działalność organizacyjną w społeczności lokalnej i poza nią, a także ukażą rangę organizacji pozarządowych.

Prawo do zgłaszania kandydatów mają jednostki samorządów terytorialnych, organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze, a także członkowie organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego.

Uczestnicy będą oceniani w następujących kategoriach:

Kategoria I : Nagroda dla Samorządu wspierającego działania trzeciego sektora Województwa Lubelskiego 2017

Kategoria II: Nagroda dla Przedstawiciela biznesu wspierającego działalność trzeciego sektora w Województwie Lubelskim 2017

Kategoria III: Osobowość Trzeciego sektora Województwa Lubelskiego 2017

Kategoria IV: Organizacja pozarządowa promująca trzeci sektor i województwo lubelskie 2017

Kategoria V: Wolontariusz roku 2017

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 października 2018 roku w trakcie Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych 2018 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zgłoszenia kandydatów do nagród można składać do 20 września br. w zamkniętych kopertach z napisem ,,Nagroda Trzeciego Sektora” oraz wybraną kategorią w Kancelarii Ogólnej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (poziom 0) lub w formie listownej na adres: CSK, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin.

Zgłoszenia można również wysyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Link do formularza i informacji znajduje się poniżej:
https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/20572/

„Nagrody Trzeciego Sektora” przyznane przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego zostaną wręczone w dniu 4 października 2018 r. na uroczystej Gali III Sektora podczas LUBELSKIEGO FORUM INICJATYW POZARZĄDOWYCH2018.