Szanowni Państwo,
w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki ma zaszczyć zaprosić  wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego na Pierwsze Ogólnopolskie Święto – wdzięczni Polskiej Wsi.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23 września 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Rozpoczęcie o godz. 12.00.
W programie: Msza święta, wyróżnienia dla rolników i Kół Gospodyń Wiejskich, podziękowanie za plony, występy zespołów ludowych , piknik rodzinny oraz występ zespołu Zakopower.
Poprzez liczny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wyraźmy wdzięczność polskiej wsi i rolnikom za pracę na rzecz dobra wspólnego Rzeczypospolitej Polskiej. Niech wśród nas nie zabraknie członków organizacji, stowarzyszeń, związków zrzeszających rolników, Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów i Kapel Ludowych, a także Starostów i Starościn Dożynek Gminnych, Powiatowych, Wojewódzkich i Diecezjalnych. Niech przywiezione wieńce dożynkowe będą świadectwem ciężkiej pracy polskich rolników oraz radości i dumy ze służby polskiej ziemi.