Wybory na burmistrza Modliborzyc wygrał pełniący obecnie tę funkcję Witold Kowalik. W niedzielnych wyborach poparło go 64,76 procent wyborców. Jego kontrkandydatem był Tadeusz Krzosek.

Cieszę się, że mieszkańcy tak wysoko oceniają mijającą kadencję. Prawie 65-procentowe poparcie to nagroda za to co już udało się zrobić i zachęta do dalszej, systematycznej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności - mówi Witold Kowalik, który będzie burmistrzem siódmą kadencję.

Witold Kowalik startował w tegorocznych wyborach z Komitetu Wyborczego Wyborców "Straż", a Tadeusz Krzosek reprezentował Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

W nowej Radzie Miejskiej w Modliborzycach burmistrz Witold Kowalik będzie współpracować z 9 członkami swojego komitetu. To: Adam Kapusta, Danuta Tęcza, Zbigniew Parcheta, Marta Bryk, Maria Piotrowska, Marian Kucia, Michał Kuźnicki, Rafał Żołynia i Roman Widz, który zdobył mandat bez głosowania, ponieważ był jedynym kandydatem w swoim okręgu wyborczym. Kolejne 4 miejsca w radzie zajmą: Mariusz Wieleba, Jolanta Woźniak, Piotr Drzymała i Wiesław Wieleba z KW Prawo i Sprawiedliwość, a listę radnych uzupełniają Krzysztof Szumliński i Marcin Skupiński, startujący z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe.

Łącznie w tegorocznych wyborach o mandaty w 15-osobowej radzie miejskiej ubiegało się 34 kandydatów, a do urn podczas niedzielnego głosowania poszło 55,61 procent wyborców.