Dziesiąty Turniej tenisa Stołowego o Puchar Józefa Kudły w miejscowości Lute w gminie Modliborzyce przeszedł do historii.

W jubileuszowych zmaganiach, które odbyły się w niedzielę 17 lutego, wzięło udział 24 zawodników i zawodniczek, a wód gości byli prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, marszałek województwa i burmistrz Modliborzyc.W związku z remontem remizy w Lutem, w tym roku pingpongiści rywalizowali w hali Zespołu Szkół w Modliborzycach, gdzie pracował Józef Kudła, a zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej, w której grali zawodnicy do 13 lat, najlepszy okazał się Michał Adamczyk, drugie miejsce wywalczyła Kamila Kędziora, a trzeci był Bartłomiej Breś. Zwycięzcą rywalizacji starszych uczestników został Krzysztof Lisowski, na drugim miejscu zawody ukończył Krzysztof Szumliński, a trzeci był Kamil Harsz.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium odebrali nagrody finansowe oraz statuetki - młodsi pingpongiści i puchary - starsi zawodnicy. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale i koszulki.

Ich fundatorami byli pomysłodawcy turnieju - córka Józefa Kudły - Irena z mężem Janem Klafkowskim, PKOl i sołtys wsi Lute Alina Ślusarska, a wśród gości była druga z córek patrona turnieju - Anna Smalisz z mężem Adamem.
Trofea wręczali prezes PKOl i Honorowy Obywatel Gminy Modliborzyce Andrzej Kraśnicki, który jest stałym gościem tenisowych zmagań w Lutem, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik.

Pingpongistów dopingowali również: wicestarosta janowski Michał Komacki, radny powiatowy i były przewodniczący Rady Miejskiej w Modliborzycach Piotr Rogoża, obecny przewodniczący rady Adam Kapusta, sekretarz gminy Marzena Dolecka-Jocek, wicedyrektor miejscowego zespołu szkół Anna Gąska, kierownik ośrodka pomocy społecznej Bożena Skowrońska, wójt gminy Dzwola Wiesław Dyjach, dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Janowie Lubelskim Iwona Miśkiewicz-Rachwał, Krzysztof Kalita ze szpitala w Janowie Lubelskim, przyjaciele mecenasa Jana Klafkowskiego - Zbigniew Garus i Michał Walczyk z małżonkami oraz radni i mieszkańcy wsi Lute.

Niedzielnej rywalizacji towarzyszyły pokazy zawodników Uczniowskiego Klubu Judo Team Modliborzyce, a na zakończenie turnieju wszyscy rozkoszowali się smakiem jubileuszowego tortu, który z okazji 10-lecia przygotowała sołtys Lutego Alina Ślusarska, a między gości podzieliła jedna z córek Józefa Kudły.

tenis-kudly2019-a
tenis-kudly2019-b
tenis-kudly2019-c