Uczniowie starszych klas szkół podstawowych z gminy Modliborzyce mają kolejną okazję wykazania się znajomością ortografii. Miejscowa Biblioteka u Kazimierza zachęca ich do udziału w szóstej edycji Gminnego Dyktanda o Pióro Burmistrza.

Do rywalizacji mogą przystąpić uczniowie klas VI - VIII, którzy w pierwszym etapie piszą teksty przygotowane przez swoich polonistów. Do etapu gminnego awansują po dwie osoby z najlepszymi wynikami z każdej klasy.

W finałowej rozgrywce jej uczestnicy zmierzą się z tekstem, który w tym roku będzie dotyczyć życia i działalności Kazimierza Zielińskiego - patrona Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach.

Eliminacje szkolne powinny się zakończyć do 7 marca, a dzień później listy nominowanym mają trafić do Biblioteki u Kazimierza, gdzie 19 marca odbędzie się finał tegorocznego dyktanda.

Przed rokiem "Mistrzynią ortografii" została Izabela Ochocka. Dwa lata temu laureatkami były - Laura Krzysztoń, Gabriela Krawczyk, Izabela Ochocka i Natalia Lodowska, a jeszcze wcześniej na tej liście znalazły się Alicja Kusz i Justyna Pikula.