Piłkarki z drużyny U-12 Zespołu Szkół w Modliborzycach szlifują formę na finał wojewódzki tegorocznego Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Jednym z ostatnich etapów przygotowań był turniej o Puchar Burmistrza Modliborzyc, który z udziałem 4 drużyn odbył się w środę 27 marca w hali miejscowej szkoły podstawowej.

Najlepiej wypadł zespół U-12 przygotowujący się do decydujących spotkań w pucharze Tymbarku, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Zdziłowic, na trzecim uplasowały się piłkarki z klasy Vb z Modliborzyc, a na czwartym - najmłodsze zawodniczki z klasy IV.

Tytuł "króla strzelców" przypadł zdobywczyni 10 goli Gabrieli Kawęckiej, której skuteczność jest bardzo ważna w kontekście walki o finał krajowy turnieju "Z podwórka na stadion".
Pamiątkowe puchary i dyplomy dla ekip, które zagrały w środowych zawodach, wręczył burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik, a organizatorem rozgrywek był Tomasz Nalepa.

W finale wojewódzkim Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" ZS Modliborzyce będzie reprezentowany we wszystkich dziewczęcych kategoriach. Oprócz drużyny U-12 awans do tej fazy rozgrywek wywalczyły również zespołu U-8 i U-10.

Decydujące mecze odbędą się 1 i 2 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.

411x0przed-tymbarkiem2019-d