Uroczystym spotkaniem z okazji Dnia Bibliotekarza w środę 8 maja Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach rozpoczęła tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek.

Cykl zajęć, lekcji bibliotecznych, pokazów i spotkań potrwa do kolejnej środy.
Wizyta przedstawicieli miejscowych władz w Dniu Bibliotekarza to już tradycja. Pracownicy książnicy odbierają wtedy życzenia i gratulacje, a także opowiadają o swoich dokonaniach i osiągnięciach placówki. Podczas środowego spotkania miniony rok podsumowała dyrektor biblioteki Zenobia Trójczak, która dziękowała współpracownikom za zaangażowanie, a władzom samorządowym za wsparcie licznych inicjatyw, realizowanych przez miejscową książnicę.

Życzenia i gratulacje bibliotekarzom składali m.in.: burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik, przewodniczący rady miejskiej Adam Kapusta, były przewodniczący a obecnie radny powiatowy Piotr Rogoża, sekretarz gminy Marzena Dolecka-Jocek, a także kierownicy jednostek samorządowych i przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.

W drugim dniu Tygodnia Bibliotek placówka w Modliborzycach organizuje zajęcia pod hasłem "Co mały patriota wiedzieć powinien" dla 5-latków i film "Szatan z siódmej klasy" w ramach cyklu "Lektury na ekranie" dla uczniów klas V i VI.

Dzień później będą się odbywać gry i zabawy dla przedszkolaków pod hasłem "Biblioteka blisko małego człowieka", a po weekendzie - 10. edycja Małego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków.

Zgodnie z tradycją biblioteka zaprasza również na akcję "Od trzeciego roczku bez książeczki, ani kroczku - Maluch w bibliotece", podczas której 3-latki ze swoimi rodzicami będą mogły posłuchać bajek, a na pamiątkę odebrać książki z rąk burmistrza.

Program Tygodnia Bibliotek dopełniają seanse w "małym kinie" i spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, który w środę 15 maja zakończy tegoroczne obchody.

dzien-bibliotekarza2019-a
dzien-bibliotekarza2019-b
dzien-bibliotekarza2019-c