19 maja 2019 r. w Janowie Lubelskim odbyła się 44. Edycja Festiwalu Folkloru, który był jednocześnie eliminacją regionalną do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Gminę Modliborzyce reprezentowały: Zespół Śpiewaczy GOK Modliborzyce w składzie: Katarzyna Dolecka, Katarzyna Grzyb, Stanisława Kapusta, Krystyna Krawczyk, Wiesława Ludian i Krystyna Zimak. Instruktorką i opiekunką zespołu jest pani Krystyna Wójcik z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach. Zespół Śpiewaczy „Facelia” z Wierzchowisk w składzie: Barbara Dolecka, Ewa Karaś, Anna Pawlas, Krystyna Serwatka, Jolanta Sowa i Beata Szpyra oraz solistka – śpiewaczka ludowa, pani Stefania Suchora ze Stojeszyna. Zgodnie z regulaminem każdy zaprezentował dwa utwory. Pierwsze miejsce i jednocześnie nominację do przeglądu wojewódzkiego zdobył Zespół Śpiewaczy GOK Modliborzyce. „Facelia” zajęła trzecie miejsce co także jest ogromnym sukcesem bo zespół działa dopiero od dwóch lat i był to jego pierwszy występ na tym festiwalu. Solistka Stefania Suchora otrzymała wyróżnienie. Wszystkich uczestników łączy pasja do śpiewania i zachowania tradycji ludowych. Serdecznie gratulujemy artystom a zespołowi z GOK Modliborzyce życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach festiwalu i trzymamy za Was kciuki.

foto:GOK Modliborzyce, Facelia, tekst:I.Mańka

festiwal-folkloru2
festiwal-folkloru1
festiwal-folkloru3
festiwal-folkloru4
festiwal-folkloru5
festiwal-folkloru6
festiwal-folkloru7
festiwal-folkloru8
festiwal-folkloru2 festiwal-folkloru1 festiwal-folkloru3 festiwal-folkloru4 festiwal-folkloru5 festiwal-folkloru6 festiwal-folkloru7 festiwal-folkloru8