W Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach od wielu lat odbywają się zajęcia taneczne. Od kilku lat prowadzi je Edyta Zimak.

Dla pani Edyty taniec jest wielką miłością i namiętnością, opowiada o nim z pasją. Edyta tańczy od 8-mego roku życia w grupie organizowanej przez GOK w Modliborzycach a prowadzonej przez Jadwigę Wierzyńską. Kiedy miała 16 lat założyła własną grupę taneczną i zaczęła tańczyć taniec współczesny. Autorska choreografia pani Edyty przyniosła jej miejsca na podium i to dodało jej skrzydeł i odwagi do dalszej pracy. Jeszcze przed maturą zaczęła prowadzić zajęcia dla dzieci. Chęć rozwoju, potrzeba doskonalenia własnych umiejętności zaprowadziła ją do szkoły Agustina Egurroli, znanego w Polsce choreografa, nauczyciela tańca. Tam ukończyła kurs dla instruktorów tańca i jest „profesjonalnym instruktorem sportu o specjalizacji: taniec hip-hop”.
Dzisiaj pani Edyta prowadzi w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach dwie grupy tańczące taniec nowoczesny, młodsza „Litlle Swag Princess” w składzie: Alicja Frączek, Łucja Taradyś, Łucja Pietroń, Weronika Studzińska, Angelika Moskowicz, Marta Pasztaleniec, Wiktoria Pasztaleniec, Karolina Radwan, Łucja Krzysztoń, Martyna Lenart, Julia Sobieszczańska, Alicja Wąsek, Aleksandra Surowska, Julia Bańka i Amelia Gołota. Starsza grupa „Swag Princess” to: Kinga Gałus, Kinga Janik, Aleksandra Biała, Katarzyna Pikula, Ada Kapusta, Aleksandra Jocek, Kamila Kędra, Kamila Kędziora, Katarzyna Giszka, Wiktoria Majewska, Beata Dziewa, Karolina Chudy, Łucja Sulowska, Maja Kucia i Julia Tracz. Dziewczynki z wielkim oddaniem uczestniczą w zajęciach, przychodzą regularnie, mają świetny słuch i , dzięki wytężonej pracy, coraz większe umiejętności taneczne. Wszystko to sprawia, że odnoszą sukcesy. W sobotę 18 maja 2019 r na II Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Radzyniu Podlaskim obie grupy zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych a w Puławach na XX Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych obie grupy zdobyły wyróżnienie. Ten sukces to także ogromne zaangażowanie rodziców dziewczynek. Pomoc i wsparcie na każdym etapie, także w czasie wyjazdów. Pasja pani Edyty, talent dziewczynek, aktywna postawa rodziców i pomoc Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzach dają fantastyczne wyniki. Dziewczynki zdobywają laury, uznanie i gratulacje, modliborzacy są bardzo dumni z takich ambasadorek. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. O ich działaniach będziemy także informować na naszym fanpagu: Modliborzyce-miasto i gmina, zapraszamy.

foto:E.Zimak, M.Frączek, tekst:I.Mańka

taniec-nowoczesny01
taniec-nowoczesny02
taniec-nowoczesny03
taniec-nowoczesny04
taniec-nowoczesny05
taniec-nowoczesny06
taniec-nowoczesny07
taniec-nowoczesny08
taniec-nowoczesny09
taniec-nowoczesny10
taniec-nowoczesny11
taniec-nowoczesny12
taniec-nowoczesny01 taniec-nowoczesny02 taniec-nowoczesny03 taniec-nowoczesny04 taniec-nowoczesny05 taniec-nowoczesny06 taniec-nowoczesny07 taniec-nowoczesny08 taniec-nowoczesny09 taniec-nowoczesny10 taniec-nowoczesny11 taniec-nowoczesny12