,,Rodzina, tu zaczyna się Życie, a Miłość nigdy się nie kończy…”


31 maja / 1 czerwca 2019 r. w PSP im. Orła Białego w Modliborzycach był wielkim Dniem Rodziny dla dzieci klasy 5 A i ich Rodziców. Postanowili Oni wspólnie świętować i bawić się we własnym gronie. Te 2 dni były pełne atrakcji, śmiechu i radości. Był to nie tylko czas dobrej zabawy, ale także realizacja programu edukacyjnego ,,Żyj aktywnie i zdrowo, bez używek”.

1.Wspólna kolacja dla dzieci i rodziców. Rodzice przygotowali niezwykle bogatą kolację. Na stołach królowały zgrillowane kiełbaski i kaszanki, owoce, słodycze i różnorodne napoje. Każdy mógł najeść się do syta, a dobremu trawieniu sprzyjały wspaniała atmosfera oraz muzyka.
2. Pogadanka ,,Żyj aktywnie i zdrowo, bez używek”. Podczas swobodnych rozmów poruszano wiele tematów, a jednym z nich było ,,Bezpieczeństwo, zdrowie i życie bez używek” . Temat jakże niezwykle ważny w dzisiejszym świecie, ważny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Pedagog szkolny p. Emilia Łukasik zwróciła uwagę, aby podczas zbliżających się wakacji rodzice zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci nie tylko w sferze ruchowej, ale również nikotynowej, telefonów komórkowych i komputerów. Aktywny i zdrowy tryb życia, bez używek przyniesie im na pewne wiele korzyści i wpłynie na ich dobry rozwój.
3. Konkursy dla dzieci. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć elementów zdrowej rywalizacji, a temu sprzyjały konkursy – bieg slalomem, skoki przez przeszkody, utrzymywanie kijków na palcu i zjadanie truskawek z talerzyka bez pomocy rąk. Dobrej zabawie towarzyszył szczery śmiech.
4. Mecz piłki nożnej Dzieci- Rodzice. Atrakcją spotkania był rozgrywany mecz piłki nożnej. Wszyscy mocno się zaangażowali, a rozgrywki sportowe stały na wysokim poziomie. Uczniowie klasy 5 A są bardzo wysportowani, a wśród nich dziewczyny tworzą dobrą drużynę w mini piłkę nożną o zasięgu wojewódzkim. Króluje Gabrysia Kawęcka powołana do Kadry Narodowej Dziewcząt. Dzieci po zakończonym meczu złożyły swoim Rodzicom najlepsze życzenia z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty oraz zaśpiewali gromko ,,Sto lat” .
5. ,,Noc żab’’- po krótkiej prelekcji przyrodnika p. Sebastiana Sobowca na temat żab, wszyscy odpowiednio ubrani i wyposażeni w latarki, wybrali się nad pobliskie stawy w poszukiwaniu żab. Nocna wyprawa dostarczyła wielkich emocji, a odgłosy przyrody i piękny koncert żab pozostaną na długo w naszej pamięci.
6. Piżamowa noc. Po serdecznych uściskach i całuskach na dobranoc, rodzice poszli do domu, a dzieci pozostały na noc w szkole. Wspólne zabawy, rozmowy i śpiewanie karaoke trwały do późnych godzin nocnych. W ten radosny sposób powitaliśmy Dzień Dziecka -1 czerwca. Zmęczeni, ale szczęśliwi, powoli udaliśmy się na nocny odpoczynek, który okazał się trwać bardzo krótko. Promienie wschodzącego słońca wszystkich pobudziły do życia.
7. Poranna gimnastyka. Dzień rozpoczęliśmy od sportowych zajęć na boisku szkolnym. Pozwoliły nam one rozbudzić się na dobre po nocnych szaleństwach i z werwą rozpocząć nowy dzień.
8. Prelekcja ,,Nie spal się na starcie”. Pedagog szkolny p. Emilia Łukasik zaprezentowała dzieciom pokaz multimedialny ,,Nie spal się na starcie”. Zawierał on elementy antynikotynowe i ukazywał zgubny wpływ używek na zdrowie człowieka.
9. Wykonywanie plakatów ,,Żyj aktywnie i zdrowo, bez używek”. Po ciekawej pogadance i pokazie filmowym, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, dzieci wykonywały grupowo plakaty o tematyce antynikotynowej i antyalkoholowej. Głównym tematem plakatów był zdrowy tryb życia, bez używek. Pomimo porannej pory i nocnych przeżyć, wszyscy z niezwykłym zaangażowaniem przystąpili do pracy.
10. Radosne pożegnanie. Te niezwykłe 2 dni zakończyliśmy wspólnym śniadaniem. Przeżycia i razem spędzone chwile pozostaną na długo w naszych wspomnieniach. Rodzice obdarowali swoje dzieci z okazji Dnia Dziecka przepysznymi słodyczami, nie zapomnieli również o opiekunach, którzy także otrzymali słodkości. Pożegnalny upominek z książkami o Modliborzycach otrzymał również nasz gość p. Sebastian Sobowiec. Ufundowała go Sekretarz Gminy p. Marzena Dolecka- Jocek.

,,Jedyne, czego nikt nam nie zabierze, to wspomnienia”. Zuzanna Abrysowska – Luty
Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom za wszelką pomoc, zaangażowanie i dobre słowo. Słowa podziękowania kieruje również do naszych sponsorów - Burmistrza Modliborzyc p. Witolda Kowalika i Urzędu Miejskiego w Modliborzycach za dofinansowanie i wsparcie projektu oraz do Zakładów Mięsnych ,,Matthias” za sponsoring kiełbasek. Dziękuję koleżance p. Emilii Łukasik za pomoc i wsparcie oraz poświęcony czas. Dyrekcji naszej szkoły p. Małgorzacie Zakościelnej i p. Annie Gąsce za ich ciągłą obecność podczas powstawania projektu, życzliwość i wiarę, że to naprawdę dobry pomysł. Dziękuję pracownikom obsługi naszej szkoły za wielką pomoc w przygotowaniu Dnia Rodziny.
Tylko wspólne działanie, zaangażowanie i dobra wola ludzi przynosi pożądane efekty. Można wtedy się cieszyć z odnoszonych sukcesów. DZIĘKUJĘ!

wych. klasy 5 A Bożena Pikula

Dzie-Rodziny-w-plenerze01
Dzie-Rodziny-w-plenerze02
Dzie-Rodziny-w-plenerze03
Dzie-Rodziny-w-plenerze04
Dzie-Rodziny-w-plenerze05
Dzie-Rodziny-w-plenerze06
Dzie-Rodziny-w-plenerze07
Dzie-Rodziny-w-plenerze08
Dzie-Rodziny-w-plenerze09
Dzie-Rodziny-w-plenerze10
Dzie-Rodziny-w-plenerze11
Dzie-Rodziny-w-plenerze12
Dzie-Rodziny-w-plenerze13
Dzie-Rodziny-w-plenerze14
Dzie-Rodziny-w-plenerze15
Dzie-Rodziny-w-plenerze16
Dzie-Rodziny-w-plenerze17
Dzie-Rodziny-w-plenerze18
Dzie-Rodziny-w-plenerze19
Dzie-Rodziny-w-plenerze20
Dzie-Rodziny-w-plenerze21
Dzie-Rodziny-w-plenerze22
Dzie-Rodziny-w-plenerze23
Dzie-Rodziny-w-plenerze24
Dzie-Rodziny-w-plenerze25
Dzie-Rodziny-w-plenerze26
Dzie-Rodziny-w-plenerze27
Dzie-Rodziny-w-plenerze28
Dzie-Rodziny-w-plenerze29
Dzie-Rodziny-w-plenerze30
Dzie-Rodziny-w-plenerze31
Dzie-Rodziny-w-plenerze32
Dzie-Rodziny-w-plenerze33
Dzie-Rodziny-w-plenerze34
Dzie-Rodziny-w-plenerze35
Dzie-Rodziny-w-plenerze36
Dzie-Rodziny-w-plenerze37
Dzie-Rodziny-w-plenerze38
Dzie-Rodziny-w-plenerze39
Dzie-Rodziny-w-plenerze40
Dzie-Rodziny-w-plenerze41
Dzie-Rodziny-w-plenerze42
Dzie-Rodziny-w-plenerze43
Dzie-Rodziny-w-plenerze44
Dzie-Rodziny-w-plenerze45
Dzie-Rodziny-w-plenerze46
Dzie-Rodziny-w-plenerze47
Dzie-Rodziny-w-plenerze48
Dzie-Rodziny-w-plenerze49
Dzie-Rodziny-w-plenerze50
Dzie-Rodziny-w-plenerze51
Dzie-Rodziny-w-plenerze52
Dzie-Rodziny-w-plenerze53
Dzie-Rodziny-w-plenerze54
Dzie-Rodziny-w-plenerze55
Dzie-Rodziny-w-plenerze56
Dzie-Rodziny-w-plenerze57
Dzie-Rodziny-w-plenerze58
Dzie-Rodziny-w-plenerze59
Dzie-Rodziny-w-plenerze60
Dzie-Rodziny-w-plenerze61
Dzie-Rodziny-w-plenerze62
Dzie-Rodziny-w-plenerze63
Dzie-Rodziny-w-plenerze64
Dzie-Rodziny-w-plenerze65
Dzie-Rodziny-w-plenerze01 Dzie-Rodziny-w-plenerze02 Dzie-Rodziny-w-plenerze03 Dzie-Rodziny-w-plenerze04 Dzie-Rodziny-w-plenerze05 Dzie-Rodziny-w-plenerze06 Dzie-Rodziny-w-plenerze07 Dzie-Rodziny-w-plenerze08 Dzie-Rodziny-w-plenerze09 Dzie-Rodziny-w-plenerze10 Dzie-Rodziny-w-plenerze11 Dzie-Rodziny-w-plenerze12 Dzie-Rodziny-w-plenerze13 Dzie-Rodziny-w-plenerze14 Dzie-Rodziny-w-plenerze15 Dzie-Rodziny-w-plenerze16 Dzie-Rodziny-w-plenerze17 Dzie-Rodziny-w-plenerze18 Dzie-Rodziny-w-plenerze19 Dzie-Rodziny-w-plenerze20 Dzie-Rodziny-w-plenerze21 Dzie-Rodziny-w-plenerze22 Dzie-Rodziny-w-plenerze23 Dzie-Rodziny-w-plenerze24 Dzie-Rodziny-w-plenerze25 Dzie-Rodziny-w-plenerze26 Dzie-Rodziny-w-plenerze27 Dzie-Rodziny-w-plenerze28 Dzie-Rodziny-w-plenerze29 Dzie-Rodziny-w-plenerze30 Dzie-Rodziny-w-plenerze31 Dzie-Rodziny-w-plenerze32 Dzie-Rodziny-w-plenerze33 Dzie-Rodziny-w-plenerze34 Dzie-Rodziny-w-plenerze35 Dzie-Rodziny-w-plenerze36 Dzie-Rodziny-w-plenerze37 Dzie-Rodziny-w-plenerze38 Dzie-Rodziny-w-plenerze39 Dzie-Rodziny-w-plenerze40 Dzie-Rodziny-w-plenerze41 Dzie-Rodziny-w-plenerze42 Dzie-Rodziny-w-plenerze43 Dzie-Rodziny-w-plenerze44 Dzie-Rodziny-w-plenerze45 Dzie-Rodziny-w-plenerze46 Dzie-Rodziny-w-plenerze47 Dzie-Rodziny-w-plenerze48 Dzie-Rodziny-w-plenerze49 Dzie-Rodziny-w-plenerze50 Dzie-Rodziny-w-plenerze51 Dzie-Rodziny-w-plenerze52 Dzie-Rodziny-w-plenerze53 Dzie-Rodziny-w-plenerze54 Dzie-Rodziny-w-plenerze55 Dzie-Rodziny-w-plenerze56 Dzie-Rodziny-w-plenerze57 Dzie-Rodziny-w-plenerze58 Dzie-Rodziny-w-plenerze59 Dzie-Rodziny-w-plenerze60 Dzie-Rodziny-w-plenerze61 Dzie-Rodziny-w-plenerze62 Dzie-Rodziny-w-plenerze63 Dzie-Rodziny-w-plenerze64 Dzie-Rodziny-w-plenerze65