Wielka ulewa przeszła 19 czerwca 2019 r., po godz. 15 nad miejscowościami Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka, gmina Modliborzyce w Diecezji Sandomierskiej. Z minuty na minutę opady przybierały na sile.

Nastąpiło oberwanie chmury, a woda z całej okolicy zaczęła spływać do położonych w dolinie miejscowości, gdzie ok. 350 posesji zostało zalanych. W okolicy nie ma prądu. Woda wyrządziła mnóstwo szkód, zalane są domy, padający deszcz zniszczył też drogi i pola uprawne.

Na zakończenie Procesji Bożego Ciała w Sandomierzu biskup Krzysztof Nitkiewicz zwrócił się do zebranych o modlitwę za poszkodowanych oraz wsparcie materialne.

Caritas Diecezji Sandomierskiej przyłączając się do apelu Biskupa Sandomierskiego organizuje zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy, artykułów spożywczych, środków czystości, które można składać w naszych placówkach w Modliborzycach: Dom „Senior Plus”, przy ul. Armii Krajowej 11 oraz w Janowie Lubelskim: Warsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Zamoyskiego 77

Środki pieniężne można wpłacać na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 z dopiskiem: „Powódź w Wierzchowiskach”.