Zespół Śpiewaczy z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach na podium 53. Ogólnopolskiego festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Grupa, którą opiekuje się Krystyna Wójcik, zdobyła trzecią nagrodę w kategorii zespołów śpiewaczych.

Jurorzy docenili ją za wykonanie kolędy życzącej oraz pieśni - wielkopostnej i obyczajowej.

- To jedno z najważniejszych naszych osiągnięć w dotychczasowej historii i znakomity prezent na 10-lecie działalności, które obchodzimy w tym roku. Na swoim koncie mamy nawet pierwszą nagrodę kazimierskiego festiwalu i wyróżnienie oraz liczne sukcesy na innych imprezach, festiwalach i konkursach także rangi krajowej - przypomina Krystyna Wójcik.
Konkurencja na tegorocznym festiwalu w Kazimierzy Dolnym była duża, a poziom, szczególnie w kategorii zespołów śpiewaczych, wyrównany. Jurorzy przyznali w tej grupie wykonawców aż 6 pierwszych nagród, 3 drugie, 5 trzecich i 5 wyróżnień oraz "basztę", którą otrzymała Grupa Śpiewacza Mężczyzn z Czarni w województwie mazowieckim.

Łącznie jury kazimierskiego festiwalu oceniło około 800 artystów z 16 województw, w tym 20 kapel, 32 zespoły śpiewacze, 14 instrumentalistów, 27 solistów śpiewaków oraz 28 grup, startujących w konkursie "Duży - Mały".