Policjanci apelują o szczególną troskę w stosunku do dzieci, osób starszych a także zwierząt.
Wysokie temperatury dają się wszystkim we znaki. Jednak w połączeniu z brakiem wyobraźni i rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Policjanci apelują, by nie zostawiać w rozgrzanym samochodzie dzieci ani zwierząt. Przypominamy również, że korzystając z kąpielisk przy wchodzeniu do wody należy się stopniowo schładzać. Nagła zmiana temperatury może wywołać szok termiczny, który może skończyć się tragicznie.
Fala upałów nie odpuszcza, wysokie temperatury dają się wszystkim we znaki. Pamiętajmy jednak, że w połączeniu z brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Nie pozostawiajmy swoich podopiecznych nawet na chwilę w zamkniętych w samochodach podczas upałów, nawet jeśli wydaje nam się, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie nam niewiele czasu. Przy upałach wnętrze pojazdu staje się śmiertelną pułapką a temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Pamiętajmy wystarczy kilka minut, aby w zamkniętym i pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Pamiętajmy również o naszych bliskich i sąsiadach szczególne tych w sędziwym wieku. Zainteresujmy się ich losem, być może osoby te, które z uwagi na wiek są również w grupie wysokiego ryzyka a upały są dla nich szczególnie dotkliwe potrzebują naszej pomocy.
Apelujemy również o zachowanie rozsądku nad wodą. Przypominamy, że chcąc się schłodzić do wody należy wchodzić powoli, stopniowo chłodząc organizm. Nagła zmiana temperatury może wywołać w organizmie szok termiczny, który może zakończyć się tragicznie. Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy jeśli piliśmy alkohol. Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk i nie spuszczajmy z oczu dzieci, które są pod naszą opieką.
Policjanci apelują - nie bądźmy obojętni na cudzy los! Widząc zagrożenie reagujmy i poinformujmy o wszystkim służby dzwoniąc na numer alarmowy 112. Nie bójmy się także
i widząc zagrożenie reagujmy sami, często o życiu decydują minuty a nawet sekundy.