Już po raz kolejny scena Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach gościła artystę z zagranicy. W sobotni wieczór  17 sierpnia mieliśmy okazję obejrzeć koncert irlandzkiego muzyka, gitarzysty i pieśniarza, Patricka O’Byrne.

Artysta wystąpił w Polsce na dwóch koncertach: Moście Kultury w Lublinie i właśnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach. Muzyk zaprezentował na modliborzyckiej scenie ludowe utwory wywodzące się z tradycji irlandzkiej, covery utworów klasyków rocka, soulu, bluesa a nawet country.

W drugiej części koncertu  do Patricka dołączyli jego przyjaciele muzycy:  Roman Jaborkhela na gitarze basowej, Paweł Staniak na gitarze solowej i Marcin Sekula na perkusji.  Mogliśmy posłuchać wtedy również sporo rockowego brzmienia.  Blisko dwugodzinny koncert był świetną okazją do dobrej zabawy. Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach jest  doskonale przygotowana od strony technicznej do tego typu imprez. Nowoczesne nagłośnienie i oświetlenie sprawiają, że widzowie odbierają muzykę na światowym poziomie. Z drugiej strony stosunkowo niewielka, bo licząca 120 miejsc sala sprawia, że widowisko jest jednak kameralne. Bliskość artysty, jego bezpośredni kontakt z widzem daje niezapomniane wrażenia. Szkoda, że mimo to  sala nie zapełnia się w stu procentach. Miejmy nadzieję, że ta sytuacja będzie się zmieniać i na kolejnych koncertach spotka się więcej fanów muzyki. Jak widać małe miasteczka w niczym nie ustępują większym i mają ofertę kulturalną na europejskim poziomie, zapraszamy.

foto, tekst: I.Mańka

Koncert-Ptrick-OByrne1
Koncert-Ptrick-OByrne2
Koncert-Ptrick-OByrne3
Koncert-Ptrick-OByrne4
Koncert-Ptrick-OByrne5