Dwa dni potrwają w tym roku przesłuchania uczestników eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka" w Modliborzycach.

W najbliższą niedzielę 20 października i w kolejną - 27 października w miejscowym ośrodku kultury zaprezentuje się około 120 wykonawców, czyli maksymalna liczba dopuszczona regulaminem. Jest na tej liście ponad 20 reprezentantów gospodarzy z gminy Modliborzyce lub instytucji z nią związanych. Będą to m.in. wokaliści z miejscowego ośrodka kultury, Zespołu Szkół w Wierzchowiskach Drugich oraz artyści, którzy zgłosili się indywidualnie.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach Andrzej Rząd przypomina, że tegoroczne eliminacje będą się odbywać w zmienionej formule. Pula piosenek została odgórnie przyporządkowana do kategorii wiekowych, limit uczestników został ograniczony do 60 w każdym ośrodku, który organizuje przesłuchania, mniejsza niż w ostatnich latach jest liczba kategorii wiekowych, a górna granica wieku uczestników została obniżona z 23 do 21 lat. --- Wokalistów, którzy będą występować w kategoriach: do 7 lat, od 8 do 11, od 12 do 15 lat i od 16 do 21 lat, będzie oceniać m.in. Jan Wojdak, a otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się o 11.00 w GOK w Modliborzycach. Najlepsi wokaliści ze wszystkich eliminacji zaprezentują się podczas finału festiwalu, który w tym roku odbędzie się 9 i 10 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury.