19 nominacji przyznali po pierwszej części przesłuchań jurorzy eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka" w Modliborzycach. Kolejni wokaliści powalczą o prawo występu w finale festiwalu w najbliższy weekend.

W niedzielę 20 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach zaprezentowało się 52 wykonawców. Ich występy oceniało jury pod przewodnictwem dziennikarki muzycznej Radia Kielce Małgorzaty Janiszewskiej, której towarzyszyli muzyk i kompozytor - Rafał Rzeźnikiewicz oraz pomysłodawca festiwalu i Kawaler Orderu Uśmiechu - Jan Wojdak.

Jurorzy uznali, że w najmłodszej kategorii wiekowej wykonawców do 7 lat najlepiej wypadli: Oliwia Sulowska ze Zdzisławic Trzecich, Hanna Syty z Kurzyny Małej, Kornelia Krajewska z Chełma, Agata Krzysztoń z Janowa Lubelskiego i Martyna Łukasiewicz z Niska.

W grupie uczestników w wieku od 8 do 11 lat nominacje wyśpiewali: Marcelina Obara z Tarnobrzega, Natalia Gazda z Nowej Dęby, Nikola Kosior ze Świdnika, Letycja Łyszczarz z Gościeradowa, Nina Romaszewska z Lublina, Oliwier Szot z Nowosielca i Zuzanna Gajor z Niedrzwicy Dużej.

Kolejnych troje wokalistów otrzymało nominacje w kategorii 12 - 15 lat. To Julia Kurdziel z Kraśnika, Emil Trela z Majdanu Królewskiego i Emilia Rycerz ze Stróży.

Spośród najstarszych wykonawców prawo występu w finale festiwalu zdobyli - Ewelina Gąska z Modliborzyc, Oskar Juryś z Sandomierza, Kacper Szuba z Chełma i Mateusz Rajner z Kłyżowa koło Stalowej Woli.

W niedzielę 27 października w tym samym miejscu szanse na nominacje będzie mieć kolejnych ponad 60 wokalistów. Otwarte dla publiczności przesłuchania w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach rozpoczną się o 11.00, finał tegorocznego festiwalu odbędzie się 9 i 10 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury.


(fot. GOK w Modliborzycach)

Więcej na www.ias24.eu

Wojdak-dzien-pierwszy2
Wojdak-dzien-pierwszy1
Wojdak-dzien-pierwszy3
Wojdak-dzien-pierwszy4
Wojdak-dzien-pierwszy5
Wojdak-dzien-pierwszy6
Wojdak-dzien-pierwszy7
Wojdak-dzien-pierwszy8
Wojdak-dzien-pierwszy2 Wojdak-dzien-pierwszy1 Wojdak-dzien-pierwszy3 Wojdak-dzien-pierwszy4 Wojdak-dzien-pierwszy5 Wojdak-dzien-pierwszy6 Wojdak-dzien-pierwszy7 Wojdak-dzien-pierwszy8