Znana jest już pełna lista finalistów tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Piosenki Jana Wojdaka", którzy zdobyli nominacje podczas eliminacji regionalnych w Modliborzycach.W drugiej części przesłuchań, które odbyły się niedzielę 27 października w miejscowym ośrodku kultury, prawo występu w finale "wyśpiewało" 18 wykonawców.

Jury z Janem Wojdakiem w składzie obejrzało ponad 60 występów, przyznając nominacje w trzech kategoriach wiekowych.

Spośród najmłodszych wokalistów w wieku do 7 lat nominacje otrzymali: Amelia Roman z Dąbia, Bartosz Chołota z Lublina, Zofia Dyjach z Janowa Lubelskiego, Alicja Wąsek z Modliborzyc i Julia Listopad z Lublina.

W kategorii wykonawców od 8 do 11 lat najlepiej wypadli: Dawid Krzysztoń z Janowa Lubelskiego, duet "Tola i Sola" z Modliborzyc, Korneliusz Łakomy z Lublina, Wiktoria Suchora ze Stojeszyna Drugiego, Trio z Batorza, Malwina Mróz z Niedrzwicy i Julia Turek z Lipy.

Najwyższe oceny jurorów w grupie uczestników między 12 a 15 rokiem życia otrzymały: Amelia Bakalarz z Opola Lubelskiego, Kinga Wołoszyn z Józefina, Julia Jaskowska z Wierzchowisk Drugich, Julia Jaworska z Batorza, Izabela Białek z Krzemienia Drugiego i Katarzyna Mędrek z Rogowa.

Oprócz pomysłodawcy festiwalu i Kawalera Orderu Uśmiechu Jana Wojdaka niedzielne występy młodych wokalistów oceniali: dziennikarka muzyczna Radia Kielce Małgorzata Janiszewska oraz muzyk i kompozytor Rafał Rzeźnikiewicz.

Po pierwszej części eliminacji regionalnych w Modliborzycach, które odbyły się tydzień wcześniej, nominacje zdobyło 19 wykonawców. Wszyscy finaliści zaprezentują się 9 i 10 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury.

Patronami medialnymi eliminacji w GOK w Modliborzycach byli - Polskie Radio Lublin i TVP3 Lublin. Dłuższą relację telewizyjną z niedzielnych przesłuchań będzie można obejrzeć w ogólnopolskim programie "Piosenka u Ciebie", którą TVP3 pokaże w jednym z najbliższych sobotnich wydań o 21.00.


Więcej na www.ias24.eu

  • festiwal-wojdaka-dwa2
  • festiwal-wojdaka-dwa1
  • festiwal-wojdaka-dwa3
  • festiwal-wojdaka-dwa4
  • festiwal-wojdaka-dwa5