Jak doszło do wydania książki? Jak powstawała najnowsza powieść autora? Skąd pomysł na fabułę i postacie głównych bohaterów? Czy autor ma już plany na kolejną powieść? – na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy odpowiedź uczestnicząc w spotkaniu autorskim 14 listopada 2019 r. w Bibliotece u Kazimierza, promującym wydanie powieści „Trzecia ucieczka” janowskiego lekarza Zdzisława Sałdana - specjalizującego się w pediatrii, pełniącego funkcję ordynatora szpitalnego oddziału ratunkowego.

„Trzecia ucieczka” to druga powieść Zdzisława Sładana. Pierwsza nosiła tytuł „Zawrócić” i została wydana w 2014 roku. W jednej i drugiej powieści występują te same postaci. Autor opisuje ich losy po około dziesięciu latach. Jednak jak sam podkreśla jedną i drugą powieść można bez problemów czytać niezależnie.

Obie powieści to ciepły i gorzki zarazem obraz współczesnej polskiej prowincji, napisany z humorem, a momentami z nutą groteski.

Podczas spotkania Zdzisław Sałdan zaprezentował również swoje wiersze, które podobnie jak powieść pełne są poczucia humoru.

Sadan-Z-spotkanie-autorskie01
Sadan-Z-spotkanie-autorskie02
Sadan-Z-spotkanie-autorskie03
Sadan-Z-spotkanie-autorskie04
Sadan-Z-spotkanie-autorskie05
Sadan-Z-spotkanie-autorskie06
Sadan-Z-spotkanie-autorskie07
Sadan-Z-spotkanie-autorskie08
Sadan-Z-spotkanie-autorskie09
Sadan-Z-spotkanie-autorskie10
Sadan-Z-spotkanie-autorskie11
Sadan-Z-spotkanie-autorskie12
Sadan-Z-spotkanie-autorskie01 Sadan-Z-spotkanie-autorskie02 Sadan-Z-spotkanie-autorskie03 Sadan-Z-spotkanie-autorskie04 Sadan-Z-spotkanie-autorskie05 Sadan-Z-spotkanie-autorskie06 Sadan-Z-spotkanie-autorskie07 Sadan-Z-spotkanie-autorskie08 Sadan-Z-spotkanie-autorskie09 Sadan-Z-spotkanie-autorskie10 Sadan-Z-spotkanie-autorskie11 Sadan-Z-spotkanie-autorskie12