Tegoroczna jesień nie tylko zachwyca nas swoimi barwami, przepiękną pogodą, ale także przynosi sukcesy uczniom Zespołu Szkół w Modliborzycach. ,,Chociaż mało mają lat, lat naprawdę niewiele…”, to już odnoszą sukcesy wokalne.

9 listopada 2019 r. w Krakowie, Alicja Wąsek, uczennica klasy I A, Aleksandra Surowska i Aleksandra Taradyś, czyli Duet Tola i Sola, uczennice klasy II B oraz Amelia Roman, sześciolatka z przedszkola w Modliborzycach, otrzymały wyróżnienia specjalne podczas 20. Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży ,,Piosenki Jana Wojdaka”. Natomiast Ewelina Gąska, uczennica klasy III LO w Modliborzycach zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Kilka dni później, 15 listopada 2019 r., dziewczyny wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki ,,Jesienne Nutki” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury ,,Pod Akacją ‘’ w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiak. Alicja Wąsek wyśpiewała wyróżnienie, a Duet Tola i Sola czyli Aleksandra Surowska i Aleksandra Taradyś zajęły III miejsce w grupie wiekowej w kategorii zespołów. ,,Brązowy Kasztan” to statuetka, która wzbogaci ich dorobek wokalny. Dyplomy i nagrody wręczono podczas uroczystej gali.

Nasze ,,słowiki” zawdzięczają swój sukces nie tylko talentowi, ale także systematycznej pracy z instruktorem GOK w Modliborzycach p. Jadwigą Wieżyńską. To tylko dzięki wytrwałości, godzinom ćwiczeń wokalnych, dobrym pomysłom i artystycznemu spojrzeniu mogły zaistnieć na scenie Krakowa i Lublina. Gratulujemy Dziewczynom, ich Rodzicom i p. Jadwidze. Życzymy dalszych sukcesów i realizacji marzeń.

tekst: Bożena Pikula, foto: Anna Taradyś, Aneta Wąsek, Anna Surowska

rozpiewane-dziewczyny01
rozpiewane-dziewczyny02
rozpiewane-dziewczyny03
rozpiewane-dziewczyny04
rozpiewane-dziewczyny05
rozpiewane-dziewczyny06
rozpiewane-dziewczyny07
rozpiewane-dziewczyny08
rozpiewane-dziewczyny09
rozpiewane-dziewczyny10
rozpiewane-dziewczyny11
rozpiewane-dziewczyny12
rozpiewane-dziewczyny13
rozpiewane-dziewczyny14
rozpiewane-dziewczyny15
rozpiewane-dziewczyny16
rozpiewane-dziewczyny01 rozpiewane-dziewczyny02 rozpiewane-dziewczyny03 rozpiewane-dziewczyny04 rozpiewane-dziewczyny05 rozpiewane-dziewczyny06 rozpiewane-dziewczyny07 rozpiewane-dziewczyny08 rozpiewane-dziewczyny09 rozpiewane-dziewczyny10 rozpiewane-dziewczyny11 rozpiewane-dziewczyny12 rozpiewane-dziewczyny13 rozpiewane-dziewczyny14 rozpiewane-dziewczyny15 rozpiewane-dziewczyny16