W sobotę 30 listopada 2019 roku odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach. Klubowiczki poznały ideę funkcjonowania DKK oraz zasady spotkań klubu.

Po przełamaniu pierwszych lodów rozmawialiśmy o książkach, które ostatnio czytały. Popularnością wśród klubowiczek cieszy się seria z Hanią Humorek Megan McDonald oraz „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” Agnieszki Mielech. Wśród przygotowanych propozycji książkowych największą uwagę przykuł komiks „Królewskie życie królów” Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby oraz „Mali bohaterowie. Dzieci, które zmieniły świat” Artura Maciaka. Myślę, że będą to lektury do dyskusji na najbliższe spotkania klubu. Padła również propozycja żeby nasz klub miał swoją nazwę więc wszyscy intensywnie nad nią myślimy …. Wszystkie klubowiczki (na razie są to same dziewczynki, ale mamy nadzieję, że to się zmieni) otrzymały notesy z logo DKK oraz długopisy aby mogły zapisywać swoje refleksje na temat przeczytanych książek, a w niedługim czasie również napisać swoje pierwsze recenzje. Spotkania DKK to doskonała okazja by rozmawiać o literaturze, i nie tylko, w miłym gronie i przyjaznej atmosferze. Jeżeli lubisz spędzać wolny czas przy książce i lubisz o nich rozmawiać, to spotkania klubu są właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

Spotkania klubu odbywać się będą raz w miesiącu w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach. Informacje o spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zamieszczane będą na stronie internetowej http://bibliotekaukazimierza.pl/ oraz na oficjalnym fanpage’u  biblioteki na Facebooku.

 

Marta Frączek
Katarzyna Pyć
Moderatorki DKK

DKK-dla-dzieci02
DKK-dla-dzieci01
DKK-dla-dzieci03
DKK-dla-dzieci04
DKK-dla-dzieci05
DKK-dla-dzieci06
DKK-dla-dzieci07
DKK-dla-dzieci08
DKK-dla-dzieci09
DKK-dla-dzieci10
DKK-dla-dzieci02 DKK-dla-dzieci01 DKK-dla-dzieci03 DKK-dla-dzieci04 DKK-dla-dzieci05 DKK-dla-dzieci06 DKK-dla-dzieci07 DKK-dla-dzieci08 DKK-dla-dzieci09 DKK-dla-dzieci10