Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowych ekspozycji znajdujących się w galerii Biblioteki u Kazimierza.

Pierwsza z nich to „Wystawa malarstwa pani Stefani Wójcik”.
Pani Stefania mieszka i pracuje w Janowie Lubelskim, od 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków. Pracuje w technice olejnej, akwareli ,pasteli i batiku. Uczestniczy  w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w wielu domach w kraju i za granicą /Belgia, Niemcy, W-Brytania, Kanada, Australia, USA/ oraz w muzeum. Zdobywczyni wielu nagród m. in.: Nagrody Kuratora ,Medalu Kuratora, 5-krotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku, Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetka na Festiwalu Twórczości, 2 x nagroda Muzeum, wyróżnienia i nagrody na ogólnopolskich Przeglądach, konkursach i Biennale itp.

Druga wystawa pt. „Wielki powrót, czyli Rok Jana Pocka”, składa się dziewięć banerów (prezentują życie i twórczość Jana Pocka, recepcję jego dzieł, Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Pocka, jak również historię nadania imienia poety szkole w Markuszowie).
Wystawa powstała z okazji przypadającej w 2017 roku rocznicy stulecia urodzin poety, który choć życiem i działalnością związany z Ziemią Lubelską, jest wielką i znaczącą postacią polskiego życia literackiego i kulturalnego.
Materiały wykorzystane do realizacji wystawy pochodzą ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie oraz archiwum Szkoły Podstawowej im. Jana Pocka w Markuszowie. Dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawy można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy!!

  • wystawa-w-bibiotece1
  • wystawa-w-bibiotece2