W Modliborzycach działa Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy”. Powstało z inicjatywy kilku aktywnych pań, które z jednej strony chcą działać społecznie i aktywizować innych do takich działań a z drugiej po prostu dostrzegały potrzebę realizacji różnych społecznych projektów w naszej miejscowości.

22 września odbyło się spotkanie założycielskie a już 1 października zostały dopełnione formalności rejestracyjne i od tego momentu panie zaczęły dynamicznie pracować.

Na pytanie: po co to wszystko, kobiety zdecydowanie odpowiadają „żeby działać, żeby było wesoło w Modliborzycach, żebyśmy miały gdzie wyjść, spotkać się, rozhuśtać towarzystwo i zaktywizować,  dzieciom pokazać, że tak fajnie można się spotykać, żeby coś wspólnie zrobić.”

Z pozyskanego dofinansowania z Agencji  Restrukturyzacji  i Modernizacji,  w kwocie 4 tys., zostały zrobione już pierwsze zakupy:  namiot dzięki któremu mogą wystawiać się na różnych imprezach, zakupiły koszulki  i znaczki ze swoim logo co pozwala im utrwalać nazwę „Wysokie Obcasy” w świadomości społecznej. Zakupiły warnik, stoły cateringowe, krzesła, a wszystko po to, żeby profesjonalnie realizować postawione sobie cele.

Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć jak prężnie działa Koło Gospodyń Wiejskich w Modliborzycach na IV Charytatywnym Biegu Mikołajkowym. Panie postanowiły włączyć się do idei biegu i wspomóc zbiórkę na rehabilitację Kamila. Część członkiń biegła lub szła z kijkami  w „firmowych” koszulkach promując obecność koła. Pozostałe, w swoim nowym, czerwonym namiocie częstowały pysznymi, własnoręcznie przygotowanymi wypiekami. Ciasteczka, pierniki, muffinki, oponki, kokosanki, gorąca kawa i herbata, czego tam nie było…  Zebrane przy okazji pieniądze panie przeznaczyły w całości na cel charytatywny. Stoisko cieszyło się ogromnym powodzeniem i  udało się zebrać aż 1217,88 zł na pomoc dla Kamila. A o „Wysokich Obcasach” zrobiło się głośno.

Kolejny raz będziemy mogli spotkać się z naszymi aktywistkami  12 grudnia 2019r o godzinie 16.00 na rynku Modliborzyc. Tam, przy „Interaktywnej Szopce Bożonarodzeniowej” dzieci z klasy IA ze Szkoły Podstawowej w Modliborzycach zaprezentują świąteczny montaż słowno-muzyczny. Po nim Koło Gospodyń będzie sprzedawało przecudnej urody stroiki świąteczne. Skąd je mają? Same je zrobiły, takie zdolne te nasze gospodynie. Część elementów zakupiły, część zebrały w naturze a że są artystycznie uzdolnione to powstały cuda. Sami zobaczycie i będziecie je mogli kupić. A kobiety mają już kolejny pomysł, na co wydać zarobione pieniądze ale o tym na razie cisza, nie chcą zdradzać tajemnicy. Znając ich aktywność i chęć do działania pewnie już niedługo znowu je gdzieś zobaczymy.

Dziewczyny  deklarują, że będą wszędzie i są w stanie zorganizować wszystko. Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” w Modliborzycach na stale zagościło w krajobrazie imprez naszego miasta. Prezes koła, Anna Taradyś mówi, że chociaż jest już w kole 38 członków to kolejnych chętnych do takiej pracy społecznej z otwartymi ramionami  przyjmie, także kto jeszcze ma ochotę coś zrobić dla lokalnej społeczności, dać swój czas, talent, energię to Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” w Modliborzycach serdecznie zaprasza.

 foto: Katarzyna Głąb, Katarzyna Pyć, Iwona Mańka, tekst: Iwona Mańka

1koo-gospody-wiejskich1
2koo-gospody-wiejskich14
3koo-gospody-wiejskich15
4koo-gospody-wiejskich16
5koo-gospody-wiejskich17
6koo-gospody-wiejskich18
7koo-gospody-wiejskich19
8koo-gospody-wiejskich20
9koo-gospody-wiejskich21
10koo-gospody-wiejskich01
11koo-gospody-wiejskich02
koo-gospody-wiejskich03
koo-gospody-wiejskich04
koo-gospody-wiejskich05
koo-gospody-wiejskich06
koo-gospody-wiejskich07
koo-gospody-wiejskich08
koo-gospody-wiejskich09
koo-gospody-wiejskich10
koo-gospody-wiejskich12
koo-gospody-wiejskich13
1koo-gospody-wiejskich1 2koo-gospody-wiejskich14 3koo-gospody-wiejskich15 4koo-gospody-wiejskich16 5koo-gospody-wiejskich17 6koo-gospody-wiejskich18 7koo-gospody-wiejskich19 8koo-gospody-wiejskich20 9koo-gospody-wiejskich21 10koo-gospody-wiejskich01 11koo-gospody-wiejskich02 koo-gospody-wiejskich03 koo-gospody-wiejskich04 koo-gospody-wiejskich05 koo-gospody-wiejskich06 koo-gospody-wiejskich07 koo-gospody-wiejskich08 koo-gospody-wiejskich09 koo-gospody-wiejskich10 koo-gospody-wiejskich12 koo-gospody-wiejskich13