12 grudnia 2019 r modliborzanie spotkali się w szczególnym miejscu i szczególnym czasie. Pięknie, świątecznie rozświetlony rynek, interaktywna szopka znana na całym świecie i ten szczególny czas, czas adwentu. Adwent jest okresem radosnego  oczekiwania na narodziny Jezusa, pojednania się z Bogiem i ludźmi, to czas w którym każdy chciałby zrobić coś dobrego dla innych, coś, co sprawi, że się uśmiechniemy. I taki  uśmiech zagościł na twarzach zgromadzonych na rynku i przed kamerami.

„Podzielmy się radością…” – pod takim tytułem pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Modliborzycach zaprezentowały w czwartkowy wieczór  świąteczny montaż słowno-muzyczny. Znalazły się w nim  kolędy, wiersze, wspólne śpiewanie i oczywiście serdeczne życzenia. Dzieci bez tremy, świetnie przygotowane przez swoją wychowawczynię Bożenę Pikula zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie a zgromadzona na modliborzyckim rynku publiczność przyjęła ich występ z zachwytem.

Po koncercie Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” w Modliborzycach częstowało wszystkich zebranych na rynku i troszkę zmarzniętych widzów gorącą herbatą i kawą a przy okazji sprzedawały zrobione przez siebie stroiki świąteczne. Ich oferta cieszyła się ogromną popularnością, panie sprzedały prawie wszystkie cudeńka i na niedzielny koncert kolęd, który odbędzie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach będą musiały dorobić kolejne bo zainteresowanie jest ogromne.

O oprawę muzyczną, nagłośnienie i doświetlenie rynku na czas spotkania zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach, któremu serdecznie dziękujemy, bez nich nie byłoby tak pięknie.

Świąteczny nastrój podkreślało magiczne oświetlenie rynku, migocząca choinka i Interaktywna Szopka Bożonarodzeniowa z której modliborzanie są bardzo dumni. To dzięki zastosowanej tam technologii czwartkowy koncert mogli obejrzeć internauci z całego świata a my mogliśmy go zarejestrować. Jeśli macie państwo ochotę zobaczyć go raz jeszcze to zapraszamy tutaj https://www.youtube.com/watch?v=okiooD-j7Ds&fbclid=IwAR0DtR_5qnU9P5JwB5oTY08nEpORSYBjNMZuzgi0nVYg1Sfw2CZmzqnjWoI

Cieszy fakt, że w naszej małej społeczności dzieje się tyle ciekawych, fajnych, mądrych rzeczy. Jesteśmy przekonani, że ta świąteczna atmosfera niosąca uśmiech i serdeczność dla innych pozostanie w nas na długo.

Relacje i zdjęcia z tego i innych wydarzeń dziejących się w Modliborzycach znajdziecie państwo na bieżąco na facebooku  Modliborzyce – miasto i gmina lub Instagramie Modliborzyce_miasto_i_gmina_  Do sterowania szopką zapraszamy na stronę modliborzyce24.pl.

foto: Katarzyna Pyć, Urszula Studzińska, Katarzyna Głąb, Marta Frączek tekst: Iwona Mańka

Koncert-na-rynku01
Koncert-na-rynku02
Koncert-na-rynku03
Koncert-na-rynku04
Koncert-na-rynku05
Koncert-na-rynku06
Koncert-na-rynku07
Koncert-na-rynku08
Koncert-na-rynku09
Koncert-na-rynku10
Koncert-na-rynku11
Koncert-na-rynku12
Koncert-na-rynku01 Koncert-na-rynku02 Koncert-na-rynku03 Koncert-na-rynku04 Koncert-na-rynku05 Koncert-na-rynku06 Koncert-na-rynku07 Koncert-na-rynku08 Koncert-na-rynku09 Koncert-na-rynku10 Koncert-na-rynku11 Koncert-na-rynku12