Gmina Modliborzyce kolejny rok z rzędu będzie mieć swoją przedstawicielkę wśród finalistów Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika. W gronie wykonawców, którzy w styczniu zaprezentują się w Będzinie, będzie Julia Fijałkowska. Zdolna wokalistka, reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach, zdobyła nominację podczas eliminacji regionalnych, które w miniony weekend odbyły się w Krasnobrodzie.

Julia Fijałkowska zdobyła uznanie jurorów za wykonanie pastorałki "Śpij Jezu śpij" Zbigniewa Preisnera oraz tradycyjnej kolędy "Mędrcy świata".

Będzie to już jej piąty występ Będzinie, gdzie w 2017 roku zdobyła drugą nagrodę. - Przed najbliższym finałem nie planujemy specjalnych przygotowań, ponieważ Julia uczy się w VIII klasie i ma sporo obowiązków szkolnych. Najbliższy czas wykorzystamy na odpoczynek i święta w rodzinnym gronie - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową mama Julii - Monika Fijałkowska, która pomaga córce rozwijać wokalne zdolności razem z Jadwigą Wieżyńską z GOK w Modliborzycach.
---
Jury eliminacji, które odbyły się w Krasnobrodzie, oceniło w tym roku 27 wykonawców, przyznając trzy nominacje i cztery wyróżnienia.

Finał międzynarodowej imprezy z udziałem nominowanych z prawie 40 eliminacji regionalnych w Polsce, na Białorusi i Ukrainie odbędzie się między 9 a 11 stycznia. Festiwal zakończy się dzień później koncertem galowym w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie.