W ubóstwie, niemocy i bezbronnej słabości Niemowlęcia Bóg objawił swoją miłość. Ta prawda powinna umacniać naszą wiarę, mobilizować do intensywniejszej modlitwy, do adorowania obecności Boga zwłaszcza w świątyniach naszych serc. „Oddajmy się wszyscy w tę noc Narodzenia Bezbronnemu Dziecku, bo w Jego słabości jest nasze zbawienie, w Jego nagości królewskie odzienie, a w chłodzie stajni naszych serc ogrzanie, a w łzach Dzieciątka święte radowanie” (R. Brandstaetter).

            Jasełka, to dobra okazja abyśmy sobie to przypominali i starali się w codziennym życiu oddawać wierność tej prawdzie. 20 grudnia 2019r. uczniowie kl. VIb i VIIa przy współudziale uczniów z innych klas Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Modliborzycach przedstawili widowisko bożonarodzeniowe. Każdy z wielkim zaangażowaniem odgrywał swoją rolę, aby jak najwierniej przybliżyć okoliczności i sens przyjścia Zbawiciela na ziemię. Radosne, ale także pełne grozy okoliczności Narodzenia Jezusa, kolędy i pastorałki wprowadzały obecnych w atmosferę bogactwa tej niezwykłej Nocy w Betlejem. Mamy nadzieję, że wszystkim obecnym udzielił się duchowy klimat Bożego Narodzenia poprzez przytoczone w spektaklu wspomnienie wydarzeń sprzed ponad dwudziestu wieków, a piękne kolędy i pastorałki zachęciły do kultywowania tradycji kolędowania w naszych rodzinach. Życzymy wszystkim obfitujących w Boże dary Świąt Bożego Narodzenia, radości budzącej się z przyjścia na świat naszego Pana Jezusa Chrystusa oraz pełnej miłości atmosfery podczas spotkań z bliskimi, jak i z nieznajomymi oczekującymi naszego zainteresowania.

Spektakl przygotowały panie:
Ewa Misiak, Monika Brzozowska, Elżbieta Jaworska

Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach02
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach01
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach03
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach04
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach05
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach06
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach07
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach08
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach09
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach10
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach11
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach12
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach13
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach14
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach15
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach16
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach17
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach18
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach19
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach20
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach21
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach22
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach23
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach24
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach25
Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach02 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach01 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach03 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach04 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach05 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach06 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach07 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach08 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach09 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach10 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach11 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach12 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach13 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach14 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach15 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach16 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach17 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach18 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach19 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach20 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach21 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach22 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach23 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach24 Jaseka-w-Szkole-w-Modliborzycach25