Narodziny gwiazdy a właściwie gwiazd można powiedzieć o dziewczynkach ze Stojeszyna, które w noworocznym programie The Voice Kids zaprezentowały swój talent i świetne głosy przed jurorami programu i widzami zgromadzonymi przed telewizorami. Ale utalentowane siostry Ola Tracz, lat 14 i Ala Tracz lat 9 to już laureatki wielu konkursów, festiwali i przeglądów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Nad głosem obu dziewczynek pracuje ich trenerka z Janowskiego Ośrodka Kultury, pani Agnieszka Wiechnik. Mimo młodego wieku siostry podbijają Europę. W Bułgarii na festiwalu „Uśmiechy Morza” obie dziewczynki zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W kwietniu 2019r, w konkursie „Euro Stars Malta” na Malcie, Ala zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. W październiku 2019 r, na międzynarodowym festiwalu „Top Voice Italia” we Włoszech Ala wyśpiewała II miejsce (także w swojej kategorii wiekowej). Natomiast w Polsce w ostatnim czasie dziewczynki wzięły udział w Konkursie Piosenki Zimowej i Świątecznej w Warszawie „Hu, hu ha” gdzie Ala zajęła II miejsca a Ola otrzymała wyróżnienie.

Ale teraz, dla utalentowanych sióstr, rozpoczęła się nowa wielka przygoda, obie dostały się do polskiej edycji programu „The Voice Kids” pokonując ponad 2 tysiące kandydatów. W trakcie etapu „przesłuchania w ciemno”, po usłyszeniu głosu dziewczynek, fotele jurorskie się odwróciły. Zgodnie z formułą programu obie siostry wybrały trenera i obie zdecydowały się na Dawida Kwiatkowskiego. Kolejnym etapem programu będą „Bitwy” do których wszystkich uczestników przygotowują ich trenerzy. Poza tym, że jest to wspaniała przygoda to nagroda w konkursie też jest wartościowa. Zwycięzca jest jeden i zgarnia całą pulę: kontrakt z Uniwersal Music, Statuetkę The Voice Kids i 50 tysięcy złotych, jest o co walczyć.

We wszystkich działaniach dziewczynki wspierają rodzice i rodzina kibicując im na każdym etapie ich kariery. Teraz do grona fanów młodych stojeszynianek dołączyli widzowie programu. My także trzymamy mocno kciuki, życząc obydwóm zwycięstwa i ciesząc się, że takie utalentowane dziewczynki mieszkają w naszej gminie, powodzenia.

foto: archiwum rodziny Tracz, tekst: Iwona Mańka

Siostry-Tracz01
Siostry-Tracz02
Siostry-Tracz03
Siostry-Tracz04
Siostry-Tracz05
Siostry-Tracz06
Siostry-Tracz07
Siostry-Tracz08
Siostry-Tracz09
Siostry-Tracz10
Siostry-Tracz11
Siostry-Tracz12
Siostry-Tracz13
Siostry-Tracz14
Siostry-Tracz15
Siostry-Tracz16
Siostry-Tracz17
Siostry-Tracz18
Siostry-Tracz01 Siostry-Tracz02 Siostry-Tracz03 Siostry-Tracz04 Siostry-Tracz05 Siostry-Tracz06 Siostry-Tracz07 Siostry-Tracz08 Siostry-Tracz09 Siostry-Tracz10 Siostry-Tracz11 Siostry-Tracz12 Siostry-Tracz13 Siostry-Tracz14 Siostry-Tracz15 Siostry-Tracz16 Siostry-Tracz17 Siostry-Tracz18