MARZEC

Początek marca przyniósł kolejne sukcesy naszemu judoce  Sebastianowi Rogoży na Pucharze Świata Seniorów i to było świetne otwarcie marca i sukcesów, które ten miesiąc dał również innym sportowcom i artystom ale też molom książkowym. Na IV Turnieju Tańca Nowoczesnego w Zamościu nasze formacje taneczne „Litlle Swag Princess” i „Swag Princess” prowadzone przez Edytę Zimak, zdobyły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Na  Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik 2019” Ewelina Gąska wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej, Julia Jaskowska I miejsce w kategorii 14-16 lat a Antoni Jaskowski wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

Nasza sportowa duma, piłkarki nożne walczące w turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U12 odniosły pewne zwycięstwo i  awansowały do finału wojewódzkiego.

Marzec był też dobrym miesiącem dla wydarzeń kulturalnych. Dziewczyny z Młodzieżowej Rady Miejskiej i ich koleżanki z Liceum Ogólnokształcącego z Modliborzyc nagrały filmik z życzeniami na Dzień Kobiet. Uznały, że same wiedzą czego najbardziej potrzebują takie młode kobiety jak one i na efekty ich pracy, z niemałą pomocą Tomka Kamińskiego i Piotra Rogoży nie trzeba było długa czekać. Filmik wciąż można zobaczyć tutaj → https://www.youtube.com/watch?v=-RlXqeMRKQg

Swoje umiejętności i wiedzę mogli też sprawdzić młodzi mistrzowie ortografii bo Biblioteka u Kazimierza już po raz szósty zorganizowała  Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza. Laureatami zostali: Julia Głąb, Szymon Tracz i Patrycja Zioło, brawo.

Zakończyły się też wybory sołeckie. Mieszkańcy 6 sołectw wybrali nowych ludzi na te stanowiska a w 18 zostali ci sami.

No i chyba najfajniejsze święto marca, Dzień Kobiet. Jedni mówią, że to relikt przeszłości, inni, że najlepiej wtedy świętują mężczyźni ale my to święto lubimy i już. W szkołach, przedszkolach, w GOK w Modliborzycach odbywały się koncerty, spotkania, przedstawienia a życzenia i drobne upominki trafiały do rąk dziewczyn, koleżanek, pań. Szkoda, że 8 marca jest tylko raz w roku.

KWIECIEŃ

Kwiecień jak zwykle zaczęliśmy Primaaprilisowym żartem o tym, że przez Modliborzyce przejedzie duża kolumna wojsk sojuszniczych. Na facebooku zamieściliśmy i plakat i filmik jak żołnierze zbliżają się do naszej miejscowości. I jak to z żartem bywa, jedni uwierzyli, inni nie ale było wesoło.

A potem już poszło z górki. Strażacy z OSP Dąbie dostali nowych samochód, Ewelina Gąska na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” wyśpiewała III miejsce i zdobyła „Brązowego Słowika”. Dziewczyny z formacji tanecznych Little Swag Princess i Swag Princess zgarnęły nagrody na kilku festiwalach tanecznych a Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach już po raz 24. Przeprowadził eliminacje Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Liceum z Modliborzyc zrobiło „dzień otwarty” zachęcając do nauki w swojej szkole.

Po raz 11. z rzędu odbył się też „Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Wymyślony przez Piotra Rogożę wpisał się już na stałe do kalendarza imprez i spotyka z dużym zainteresowaniem i sympatią mieszkańców.

Święta Wielkanocne przyniosły odpoczynek i chwilę oddechu od codziennego zabiegania.

Na podsumowanie kolejnych miesięcy zapraszamy już za chwilę…..

 foto: archiwum stron www, tekst: Iwona Mańka

 • 15
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga01
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga02
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga03
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga04
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga05
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga06
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga07
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga08
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga09
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga10
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga11
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga12
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga13
 • Podsumowanie-roku-2019-czdruga14