Hasło "Wiatr w żagle" będzie towarzyszyć w tym roku finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do gry ponownie włączą się mieszkańcy gminy Modliborzyce.- Pieniądze do puszek będzie zbierać 10 wolontariuszy z Modliborzyc, Wierzchowisk i Janowa Lubelskiego, ale wesprzeć chore dzieci będzie można także w wielu innych miejscowościach. Na darczyńców będziemy czekać w różnych miejscach, a najczęściej w okolicy kościołów i kaplic - zapowiada dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach i szef sztabu WOŚP Andrzej Rząd.

Zbiórka będzie się odbywać przez cały dzień, a o 15.00 rozpocznie się tradycyjny koncert, połączony z aukcją. Do wylicytowania będą m.in. gadżety od Fundacji WOŚP oraz fanty-niespodzianki, których lista będzie ujawniona dopiero podczas koncertu. Zgodnie z niepisaną tradycją występy w ośrodku kultury będą mieć formułę "otwartej sceny" dla wszystkich chętnych. - Na pewno swoimi zdolnościami pochwalą się wokaliści, zespoły śpiewacze i grupy taneczne, która działające w GOK, ale lista wykonawców, tak jak wykaz przedmiotów na licytację, wciąż jest otwarta - dodaje dyrektor Rząd. Artyści, którzy chcieliby wystąpić w koncercie albo osoby, firmy, bądź instytucje, zainteresowane przekazaniem voucherów, przedmiotów lub innych propozycji na aukcję, mogą się w tej sprawie zgłaszać do piątku 10 stycznia do siedziby ośrodka kultury w Modliborzycach. Informacje w tej sprawie można przekazywać także telefonicznie pod numer: 15 871 50 21.

Dla Modliborzyc to 18 finał. Z dumą możemy przykleić naklejkę: "Tu gra WOŚP". Zapraszamy wszystkich do wspólnej orkiestry. Nic tak nie rozgrzewa zimą jak dobra energia. W tym roku gramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP w Modliborzycach darczyńcy okazali się bardzo hojni. Przekazali wtedy rekordową kwotę 8 tysięcy 442 złotych i 45 groszy.