Zespół Szkół w Modliborzycach ma najlepszą w powiecie janowskim drużynę piłki nożnej halowej. Reprezentacja chłopców z klas VII - VIII wygrała zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w piątek 7 lutego w Potoczku.

- Rozpoczęliśmy ten turniej nie najlepiej. Chłopcy chyba za bardzo uwierzyli w swoje umiejętności i w pierwszym meczu ulegli rywalom z Batorza 0:1. W drugim nie daliśmy już szans zespołowi z Godziszowa, wygrywając 4:0, a potem pokonaliśmy 5:4 Potok Wielki. W tym ostatnim spotkaniu prowadziliśmy już 3:0 i 5:2, ale w nasze szeregi wdarło się wtedy pewne rozprężenie i wynik był niepewny do ostatniej akcji - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Tomasz Mazur, który przygotowywał zespół razem z Markiem Mazurem. W klasyfikacji końcowej ZS Modliborzyce wyprzedziły kolejno - Godziszów, Potok Wielki i Batorz. 

Najbardziej skutecznym zawodnikiem w zwycięskiej ekipie okazał się strzelec 4 goli Krystian Pawlak. Poza nim w składzie mistrzowskiej ekipy byli: Andrzej Łokaj, Karol Surowski, Bartłomiej Breś, Mikołaj Tchórz, Paweł Pikula, Adrian Dębiec, Wiktor Kapusta i Kacper Kiszka. Kolejne emocje sportowe już w najbliższą środę, gdy w Modliborzycach odbędą się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce i piłce ręcznej, zarówno dziewcząt, jak i chłopców.