Szanowni Mieszkańcy!
W związku z trwającą epidemią koronawirusa, proszę aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach.
Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2m. Proszę o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

W ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa podjęto następujące decyzje:

1) do odwołania zamknięte pozostają szkoły i przedszkola, nauka odbywa się w systemie zdalnym
2) każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna,
3) urzędy swoje obowiązki będą wykonywały zdalnie, wyjątek mogą stanowić jedynie czynności, w których praca zdalna nie gwarantuje możliwości realizacji ich kluczowych obowiązków
4) do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3 (trzy osoby na jedną kasę)
5) liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych
6) na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2
7) wszyscy klienci zakupy muszą robić nakładając jednorazowe rękawiczki,
8) w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia; w pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich, w tym dla osób powyżej 65. roku życia
9) kwarantanną zostają objęci wszyscy domownicy, mieszkający razem z osobą kierowaną na kwarantannę
10) zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu oraz zakłady rehabilitacyjne.
11) w zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”.

Ponadto zwracam się do mieszkańców naszej gminy o zachowanie największych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki przeciwko rozpowszechnianiu się korona wirusa. Jednocześnie zachowajmy spokój i nie popadajmy w panikę. Wspierajmy się w tym trudnym czasie, pamiętając również o pomocy osobom starszym i potrzebującym wsparcia.
Nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich jest najważniejsze.
To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas nie tylko dzisiaj i jutro ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych – rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.

Mieszkańców powracających z zagranicy, gości z innych krajów oraz osoby, u których wystąpiły objawy, proszę o telefoniczne zgłoszenie tego faktu do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim - tel. 15 87 25 400, 697 079 690 lub na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia - tel. 800 190 590.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy stosują się do powyższych zaleceń oraz służbom, które pracują i czuwają nad naszym bezpieczeństwem.


Burmistrz Modliborzyc
Witold Kowalik