Gmina Modliborzyce przygotowuje dla mieszkańców maseczki ochronne. Część została już uszyta przez panie z kół gospodyń wiejskich, a kolejna partia jest zamówiona. Wszystkie powinny być gotowe do dystrybucji do końca tygodnia.

Jeszcze przed świętami w szycie maseczek zaangażowały się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” w Modliborzycach i Koła Gospodyń Wiejskich w Zarajcu. Z surowca, który kupiła gmina udało im się uszyć około 400 sztuk. – Poza tym zamówiliśmy ponad 4 tysiące gotowych maseczek, które mamy otrzymać w najbliższych dniach. Od poniedziałku będziemy je rozdawać mieszkańcom w wieku co najmniej 4 lat – zapowiada burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik.

Dystrybucja maseczek wielokrotnego użytku będzie się odbywać na podstawie liczby osób, wpisanych do deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowaniu odpadami komunalnymi. Zajmą się tym m.in. druhowie z miejscowych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Pionier” i Urzędu Miejskiego w Modliborzycach.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno roznoszących maseczki, jak i mieszkańców, będą one zostawiane na ogrodzeniach i w skrzynkach pocztowych, bez bezpośredniego kontaktu z domownikami.