Burmistrz Modliborzyc dziękuje Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „ WYSOKIE OBCASY” w Modliborzycach za włączenie się do akcji zaopatrywania służby zdrowia w sprzęt ochrony osobistej.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „WYSOKIE OBCASY” wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami z Modliborzyc i osobami wspierającymi zgromadziły materiały: włókninę medyczną i gumki, z których uszyły maseczki dla szpitala w Janowie Lubelskim. 3 000 dwuwarstwowych maseczek ochronnych, 118 fartuchów i 3 płyny dezynfekujące zostało przekazane Dyrektor Szpitala Pani Renacie Ciupak w dniu 22.04.2020 roku.
W imieniu mieszkańców dziękuję za podjętą inicjatywę i za działanie, ale mam też nadzieję, że nie będziemy zmuszeni do korzystania z usług bliskiego Nam szpitala ani żadnego innego zakładu opieki zdrowotnej w tym jakże trudnym okresie. W okresie zagrożenia epidemiologicznego, w okresie walki z niewidzialnym wrogiem. Ważna jest każda pomoc i wspólne działanie, które widać na przykładzie pań, które tak znakomicie zorganizowały się w Modliborzycach. Tylko w ten sposób, dzięki wsparciu wszystkich i takiej budującej postawie mamy szansę wydatnie pomóc personelowi medycznemu zwyciężyć z koronawirusem. Dziękuję wszystkim sprzymierzeńcom tej akcji pomocy dla szpitala i wszystkim zaangażowanym w nią mieszkańcom gminy Modliborzyce.

Resized20200422120012
Resized20200422120401