7 maja w Urzędzie Miejskim w Modliborzycach miało miejsce przekazanie sprzętu komputerowego dla uczniów do zdalnego nauczania.
30 laptopów wraz z zestawem słuchawkowym przekazali na ręce dyrektorów szkół burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik i sekretarz gminy Marzena Dolecka-Jocek.

           Laptopy trafiły do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Modliborzyce. Mowa tutaj o Zespole Szkół w Modliborzycach, który otrzymał 16 laptopów, Zespole Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym oraz Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich, które otrzymały po 7 laptopów.
           Dostawcą laptopów była firma iCod.pl Sp. z o.o. z Bielsko-Białej, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich 27 jakie zostały złożone w odpowiedzi na zapytanie ofertowe.
Na zakup urządzeń do zdalnej nauki Gmina Modliborzyce pozyskała środki z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach projektu "Zdalna szkoła" w kwocie 60 tys. zł. Przekazany przez Burmistrza Modliborzyc sprzęt będzie pomocą dla uczniów w zdalnym nauczaniu, prowadzonym aktualnie przez szkoły.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

  • DSC5725
  • DSC5730
  • DSC5736