Szanowni Państwo,
informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów wprowadzającym częściowe zniesienie zakazu działalności bibliotek od 4 maja 2020 r. Biblioteka u Kazimierza i filie od 11 maja 2020 roku wznawiają działalność.

          Z uwagi na wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, wydane przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r. oraz zawarte w komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otwarcie biblioteki będzie miało ograniczony zakres.
Informujemy, iż powyższe założenia dotyczące warunków higieniczno-sanitarnych oraz postępowania w aspekcie przeciwdziałania zakażeniom SARS-CoV-2 uzyskały akceptację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim i są zgodne z Wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce umieszczonym na stronach rządowych gov.pl oraz przepisom Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r., poz. 1230 z późn. zmianami).
          Procedury obsługi czytelników i przyjmowania książek w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach oraz filiach w: Stojeszynie Pierwszym, Wierzchowiskach Pierwszych i Wolicy Pierwszej po wzmocnieniu pracy bibliotek.
W trosce o czytelników i pracowników Biblioteki u Kazimierza oraz filii wprowadzone zostały nowe procedury bezpiecznego korzystania z książnicy:

1. Od dnia otwarcia biblioteki i filii pracujemy wyłącznie z zakresu wypożyczeń i zwrotów książek. Nie będą odbywać się różnego rodzaju spotkania, warsztaty, imprezy. Nie będzie możliwości korzystania na miejscu z czytelni, stanowisk komputerowych, itp. Pracujemy od poniedziałku do piątku, w soboty biblioteka będzie nieczynna!
2. W bibliotece, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.
3. Czytelnicy nie będą wpuszczani na teren wypożyczalni. W bibliotece obowiązuje brak wolnego dostępu do półek! Książki podaje bibliotekarz!
4. Planowane wypożyczenie warto zgłosić wcześniej drogą mailową pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie pod numerem tel. 15 8715 103.
5. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice, oddzieleni od czytelnika płytą pleksi.
6. Każdą osobę będzie obsługiwać jeden pracownik z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Po każdym kontakcie z książką będą dezynfekowane rękawice.
7. W każdej placówce wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa minimum 3 dni.
8. Brak możliwości skorzystania z szatni oraz toalet.
9. W każdej placówce umieszczone zostaną informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników.
10. Po zakończeniu wypożyczeń należy dokonać dezynfekcji całości pomieszczeń, sprzętu i używanych przedmiotów.
11. W ciągu dnia należy dokładnie wietrzyć pomieszczenia biblioteki.
12. Wszyscy pracownicy powinni przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa:

a) prawidłowe mycie rąk wodą z mydłem przez minimum 30 sekund,
b) unikanie dotykania twarzy (oczu, nosa, ust),
c) zachowanie bezpiecznej odległości (od 1 do 2 metrów) od innych osób,
d) zasłanianie ust i nosa chusteczką jednorazową, jeśli kicha się lub kaszle,
a następnie wyrzucanie takiej chusteczki,
e) zwrócenie się o pomoc medyczną (najpierw telefonicznie) w przypadku zauważenia u siebie objawów choroby o charakterze wirusowym (gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu).

13. W/w procedury będą obowiązywać z dniem otwarcia biblioteki i filii dla czytelników, decyzją Dyrektora Biblioteki u Kazimierza. Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kazimierza Zielińskiego w Modliborzycach.