Premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozpoczęcie programu „Pod biało-czerwoną”. Jego celem jest sfinansowanie zakupu masztu i flagi Polski w każdej polskiej gminie, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.
W przypadku Modliborzyc wystarczy, że inicjatywa zyska poparcie minimum 100 osób, które oddadzą głos przez specjalny formularz na stronie internetowej. Nazwa każdej gminy znajduje się w serwisie. Mieszkańcy Gminy Modliborzyce mogą wziąć udział w akcji, oddając swój głos na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/wybierając – „Modliborzyce (gmina miejsko-wiejska)”.
Gdy liczba ta zostanie przekroczona, rząd sfinansuje zakup masztu z flagą. Głosów można oddać więcej, ponieważ w tych gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców wizytę złoży prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który objął honorowy patronat nad inicjatywą.
Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Głosowanie trwa do 11 listopada.Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną” nastąpi 29.11.2020 r.
Zapraszamy mieszkańców Gminy Modliborzyce do udziału w akcji „Pod biało-czerwoną”.


Strona do głosowania:
https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Regulamin projektu:
https://www.gov.pl/attachment/01795aac-037a-40da-8500-54f7e1a34b30

Dodatkowe informacje:
https://www.gov.pl/web/bialoczerwona