W czwartek, 1 października br. Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Zmiany będą obowiązywać od soboty (03.10).

Powiat janowski, a co za tym idzie Gmina Modliborzyce, od soboty 3 października 2020 r znajdzie się w żółtej strefie, objętej dodatkowymi obostrzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.
Strefa żółta zakłada m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku wszelkich targów, wystaw, kongresów czy konferencji, limit osób na siłowniach – jedna osoba na 7 m2. Ponadto liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. Maksymalne obłożenie w kinach może wynieść 25 proc. publiczności. Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli także na ulicy czy w parku.
Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń panujących w strefie żółtej można znaleźć na stronie:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow
W związku z zaistniała sytuacją apelujemy o rozsądek i przestrzeganie wszystkich wprowadzanych zaleceń i rygorów sanitarnych. Bezpieczeństwo nas i naszych bliskich zależy od nas samych.